Netflix komedie – znajdź dla nich miejsce w repertuarze

Nie od dzisiaj wiemy, że śmiech daje całe mnóstwo korzyści. Mowa o dotlenieniu, odporności, dodaniu energii, poprawie nastroju, rozładowaniu stresu czy też pomocy w walce z depresją. Mówi się nie bez powoduje, że „śmiech to zdrowie”. Na platformie Netflix znajdziemy wiele ciekawych komedii. Przyjrzyjmy się Netflix komedie – naprawdę komedie są szalone.

Pozytywny wpływ śmiechu

Mało kto wie, że śmiech wpływa pozytywnie na pracę serca. Do tego pobudza krążenie. W związku z tym dostarcza znacznie większej ilości tleniu do naszego organizmu. Dużo lepsze zaopatrzenie płuc na powietrze również sprzyja dotlenieniu mózgu, który wytwarza dużo więcej endorfin, które są uznawane za hormony szczęścia, ale również za substancje naturalne przeciwzapalne.

Okazuje się także, że śmiech jest sprzymierzeńcem w samej prewencji chorób neurodegeneracyjnych. Obniża poziom hormonu stresu. Nie tylko poprawia nasze ogóle samopoczucie, ale również ogranicza samą degenerację neuronów. Poprawia się dzięki temu sama zdolność zapamiętywania.

Warto zatem bardzo dużo się śmiać, ale także zadbać o to, aby możliwie jak najwięcej śmiali się seniorzy. Pomijając już same kwestie zdrowotne, senior uśmiechnięty będzie po prostu miał dużo lepsze samopoczucie.

Nie wszystkie komedie nas śmieszą

Wiemy już jak ważny jest śmiech w naszym codziennym życiu. Niestety, aby się śmiać kompletnie nie wystarczy postawić na obojętnie jaką komedię. Niestety wyprodukowanych zostało masę komedii słabych, które nas po prostu w ogóle nie śmieszą.

Oczywiście każdy z nas ma inny gust oraz poczucie humoru. Wiadomo jednak, że Netflix komedie są naprawdę świetne. Ich oferta jest taka szeroka, że na pewno znajdziemy coś dla siebie. Znajdziemy tam prawdziwe klasyki jak „Planeta Singli’”, „Święta last minute” czy też „Kac Vegas”, jak i także najnowsze produkcje.

Dla osób, które bardziej przepadają za serialami także znajdziemy masę komediowych seriali. Naprawdę możliwości jest sporo. Skorzystajmy z nich i zaplanujmy sobie wolne wieczory. Z uwagi na to, że obecnie panuje już w naszych domach i na ulicach nastrój świąteczny, to powinniśmy także pokusić się o komedie świąteczne. W naszym mieszkaniu dzięki temu zapanuje jeszcze lepsza atmosfera.

Oczywiście znajdziemy takie komedie, które nadają się na oglądanie przez całą rodzinę, jak i także komedie, których dzieci raczej nie powinny oglądać. Zawsze warto z oznaczeniami wieku się zapoznać, aby nie doszło do jakiś sytuacji kuriozalnych. Pamiętamy o tym i życzymy śmiechu po pachy.