Nawilżanie włosów przed latem – o czym warto pamiętać?

Wiele osób przed sezonem letnim decyduje się na koloryzację włosów, co nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Warto wybrać dobrej jakości kosmetyki nawilżające, które pomogą utrzymać odpowiednie nawilżenie, a nawet odbudować strukturę włosa.

Laminacja włosów przed latem – dlaczego warto? 

Na pewno słyszałaś o glossy hair albo włosach niczym tafla wody. Taki efekt można uzyskać decydując się na nawilżanie włosów z użyciem dedykowanego preparatu i ciepła. Keratynowe prostowanie włosów to jeden ze sposobów uzyskania glossy hair. Po gruntownym oczyszczeniu włosów następuje nałożenie preparatu zawierającego keratynę. Jej zadaniem jest wniknięcie głęboko w strukturę włosa, a pomaga w tym zastosowanie wysokiej temperatury. Oczywiście włosy nie są prostowane na mokro, aby uniknąć ich niszczenia prostownicą. Keratynę rozprowadza się na całej długości włosów, a następnie używa prostownicy z jonizacją. W efekcie włosy są odżywione, grubsze, bardziej lśniące. Warto wiedzieć, że keratynowe prostowanie może wpłynąć nieco na odcień włosów. Nie należy wykonywać go bezpośrednio po farbowaniu, a przynajmniej dwa tygodnie po tym zabiegu. Podobnie rzecz ma się z rozjaśnianiem. Keratyna ma właściwości wypełniające i jest niczym cement dla włosów. Wypełnia wszelkie ubytki, przez co włosy staje się zdrowsze i bardziej lśniące, nie puszą się i nie elektryzują. Laminowanie włosów można wykonać też w domu sięgając po odżywkę wodną na bazie keratyny, tzw. wodę laminarną. Ten produkt wydobywa głębie koloru z włosów zniszczonych. Używa się go po myciu i pozostawia na włosach jedynie przez kilkanaście sekund. Nakłada się go nie od nasady, a nieco niżej i z dala od skóry głowy. Włosy można przeczesać na całej długości, a następnie zmyć produkt.             

Po jakie kosmetyki nawilżające do włosów warto sięgać po farbowaniu? 

Skoro już wiesz, że laminacja wzmacnia włosy, zwłaszcza te zniszczone i przesuszone, to musisz wiedzieć, że przed latem musisz postawić także na odpowiednie kosmetyki nawilżające do włosów. Po laminacji nie myj włosów przez 48 godzin, aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Następnie stosuj szampon, odżywkę, maskę do włosów i serum nawilżające. Każdy produkt ma w swoim składzie skoncentrowany kwas hialuronowy, który wnika w strukturę włosa zapobiegając parowaniu wody. Nawilżająca maska do włosów powinna być stosowana jeden do dwóch razy w tygodniu. Pozostałe produkty można używać codziennie. Włosy dzięki temu są lepiej przygotowane na sezon letni, ale to nie wszystko.       

Ochrona włosów przed przesuszaniem latem – na co zwrócić uwagę?   

Trzeba zaopatrzyć się również w kosmetyki, które zawierają w swoim składzie filtr UV. Ochrona skóry oraz włosów przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UV jest bardzo ważna. Zatem możesz używać swoich kosmetyków nawilżających, a przed suszeniem włosów nakładać na nie serum chroniące przed wysoką temperaturą. Można też zastosować serum ochronne na włosów z filtrem UV po wysuszeniu włosów przed wyjściem z domu. Ponadto nie można zapominać jak ważne jest noszenie nakrycia głowy. Można luźno spinać włosy, aby zapobiegać ich nadmiernemu poceniu. Nakrycia głowy powinny być lekkie i przewiewne. Ponadto zawsze przy sobie trzeba mieć butelkę z wodą, aby uzupełniać płyny. Dzięki temu skóra i włosy będą mogły znieść nawet bardzo wysoką temperaturę.