Naturalne pościele do naszej sypialni – postaw na bawełnę!

W naszej sypialni spędzamy dużo czasu, relaksujemy się z książką lub oglądając ulubiony serial oraz regenerujemy siły podczas snu aby być gotowym i pełnym energii podczas kolejnego dnia, ważne aby swój wypoczynek wykorzystać w 100%, z pomocą przyjdzie nam odpowiedni komplet pościeli, który pomoże nam się wyspać i odpowiednio zadba o nasze zdrowie.

Bawełniana pościel z kory – naturalna oraz praktyczna

Bawełna przez długi okres używana jest do produkcji kompletów do sypialni, materiał wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałością oraz przewiewnością, wypoczywając pod takim posłaniem nasze ciało regeneruje się w odpowiedni oraz komfortowy sposób. Zastanówmy się zatem w jaki sposób połączyć komfort wypoczynku z praktycznością? Wybierz pościel z kory wykonaną z naturalnego, bawełnianego materiału!

Pościele z kory – dlaczego ją wybieramy?

Korowany materiał to często wybierana opcja dla zapracowanych osób, które nie posiadają zbyt dużo czasu na konserwacje swoich kompletów do spania, niestety prasowanie pościeli jest dosyć czasochłonne i niektórzy chcą uniknąć tej czynności, wtedy warto sięgnąć po korę czyli komplet z wypukło-wklęsłą fakturą, nie wymaga ona prasowania co powoduje że jest coraz częściej wybierana jako posłanie do łóżka. Decydując się na zakup nowego kompletu zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany, naturalna bawełna zapewni Ci zdrowy i komfortowy wypoczynek, jest znacznie bardziej przewiewna niż syntetyczne, poliestrowe odpowiedniki, które w znacznie mniejszych stopniu przepuszczają powietrze podczas snu.

Jak prać pościel z kory?

Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego, pościel możesz bez problemu wyprać w pralce w temperaturze 40°C – 60°C (zawsze popatrz na przepis prania na metce dołączonej przez producenta) oraz wysuszyć na sznurku. Przed praniem pamiętaj aby pozapinać guziki lub zamki oraz wywrócić pościel na lewą stronę, w ten sposób unikniesz przypadkowego uszkodzenia materiału. O prasowaniu zapomnij, kora tego nie wymaga, jest to materiał, który się nie gniecie, po wysuszeniu na sznurku lub w suszarce bębnowej swój komplet możesz od razu złożyć i schować do szafy.

Kora – jakie ma zalety?

Komplety bawełniane z kory mają szerokie grono zwolenników, nic w tym dziwnego, produkt posiada szereg zalet, które przemawiają za tym aby wybrać właśnie ten rodzaj pościeli. Przede wszystkim bawełniany materiał, który odpowiednio zadba o nasze ciało, nie podrażnia skóry, jest przewiewny oraz odprowadza nadmiar wilgoci podczas snu. Naturalne produkty wyróżniają się również wysoką wytrzymałością, komplet będzie pełnił swoją funkcję przez długi okres użytkowania. Najbardziej charakterystyczną cechą, za którą pokochaliśmy pościel z kory jest brak konieczności prasowania tego materiału, kto choć raz prasował komplet pościeli wie jak czasochłonne jest to zjawisko, aby tego uniknąć rozważ zakup produktu, który tego nie wymaga.

Wersja jednobarwna czy w wzory?

Aktualnie na rynku jest ogrom naturalnych kompletów do sypialni, zarówno osoby, które cenią sobie minimalizm jak i miłośnicy kolorów oraz wzorów są w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni produkt, który nie tylko trafi w wasze gusta ale idealnie wkomponuje się w wystrój sypialni, jest to bardzo ważne ponieważ harmonia w sypialni na pewno przełoży się na harmonię w naszym życiu ?