Naturalne barwy w Twojej łazience – odmień jej wnętrze ze stylową terakotą

Piękno otaczającego nas świata od zawsze inspiruje projektantów. W ostatnim czasie do trendów wnętrzarskich powraca moda na aranżacje łazienkowe nawiązuje kolorytem do barw natury – ziemiste odcienie brązów i beżu, zieleń traw, czy piaskowe żółcie. Te nietuzinkowe kolory warto wprowadzić do wnętrza w postaci przepięknej terakoty łazienkowej. Jakie płytki sprawdzą się w tej roli?

Barwy natury w łazience – dlaczego warto stosować je w aranżacji?

Chociaż łazienka to pomieszczenie o wysoce funkcjonalnym charakterze, jednocześnie jest to jedno z najbardziej osobistych miejsc w mieszkaniu. Udajemy się tam, aby zaznać relaksu i odpocząć po trudach codzienności. Z chęcią zażywamy kąpiele, rozpylamy odprężające olejki i zapominamy o wszystkich problemach. Uczuciu błogiego wyciszenia sprzyja otaczanie się barwami natury. Nasz mózg reaguje pozytywnie na kolory takie jak brąz, beż czy zieleń i napędza procesy w organizmie zmniejszające uczucie stresu. Właśnie dlatego kolorystyka zbliżona do naturalnej jest świetnym wyborem, gdy planujemy aranżację łazienki.

Terakota do łazienki – design, który polubisz

Terakota łazienkowa powstaje zwykle z kamionki pokrytej szkliwem. To wyjątkowo ponadczasowe rozwiązanie, jeśli chodzi o wykończenie łazienki. Jej trwałość jest nieco niższa niż wytrzymałość popularnego gresu, lecz niepalność i odporność na zmiany temperatur pozwala na kładzenie jej w pomieszczeniach ogrzewanych podłogowo. Co więcej, jest łatwa w montażu. Występuje w różnorodnych kolorach, kształtach i fakturach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się na przykład płytki heksagonalne. W najświeższe trendy wpisuje się idealnie terakota do łazienki na Home100.pl. Dostępne wzory robią duże wrażenie i pobudzają wyobraźnie projektantów.

Turkish sauna

Terakota w aranżacji łazienkowej – propozycje

Przepiękna terakota na podłogę w najmodniejszych, jednolitych barwach zawróciła w głowach projektantów. Najchętniej wybierają ją miłośnicy przytulnych wnętrz, w których nawet od ścian bije harmoniczna aura. Oto kilka propozycji produktów dopasowanych do tego stylu!

Terakota w kolorze gliny

Pierwsza propozycja to płytka terakotowa Vives 1900 Rojizo przeznaczona do użytku wewnętrznego. Jej wyjątkowa barwa, przypomina ochrę lub świeżą glebę, dzięki czemu dodaje łazience niepowtarzalnego charakteru. Matowa powierzchnia pasuje idealnie do nowoczesnych wnętrz. Świetnie komponuje się z drewnem, elementami drewnopodobnymi oraz słomianymi. Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza mocny, monochromatyczny akcent, umieść w nim lampę sufitową w ceglanym kolorze. Świetnie podkreśli i wydobędzie urok płytek.

Zielona terakota

Mówi się, że ludzkie oko jest w stanie rozpoznać największe spektrum odcieni barwy zielonej. Nic w tym dziwnego! Zieleń to niewątpliwie ulubiony kolor naszej planety. Dlatego koniecznie warto rozważyć ułożenie płytek o tym kolorze w stylowej łazience. W tej roli polecamy trawiastą terakotę Vives 1900 Verde! Sprawi, że Twoje wnętrze przemieni się w przepiękną oazę spokoju. Zdecydowanie warto dobrać do niej białą armaturę i jasne akcesoria.

Piaskowe płytki terakotowe

Łazienka w kolorze piaszczystej plaży sprawi, że już od progu odnajdziesz w niej upragniony relaks. Jeśli dodasz do tego meble łazienkowe w kolorze écru, okrągłe lustro i umywalkę nablatową w kształcie gładkiej misy, wyczarujesz wnętrze idealne do zabiegów SPA. Efekt ten osiągniesz z terakotą Vives 1900 Marfil. Jeśli nie lubisz jednokolorowych wnętrz, możesz przełamać monotonię za pomocą błękitnych elementów dekoracyjnych. 

Sprawdź ofertę dobrych sklepów z wyposażeniem łazienek i przekonaj się, że tania terakota nie musi być produktem niższej jakości! Trwałe płytki znajdziesz między innymi w Home100!