Narożniki rozkładane z funkcją spania – jeden mebel, wiele zastosowań

Narożniki rozkładane z funkcją spania to jeden z najlepszych pomysłów na skuteczne zaaranżowanie kawalerki lub niewielkiego pomieszczenia. Do wyboru jest wiele różnych modeli, dlatego też warto się nad nimi chwilę pochylić i porównać je ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Czym charakteryzują się wspomniane wyżej narożniki i dlaczego warto na nie stawiać?

Narożniki rozkładane z funkcją spania – co należy o nich wiedzieć?

Narożniki małe rozkładane mają bardzo wszechstronne zastosowanie, ponieważ mogą służyć domownikom jako niewielka kanapa, na której będzie się przyjmowało rodzinę lub znajomych, ale też jako miejsce do spania. Występują w kilku różnych wersjach, a najbardziej popularne rodzaje to narożniki:

  • w kształcie litery L,
  • w kształcie litery U,
  • proste.

Ostateczny wybór będzie uzależniony m.in. od wielkości pomieszczenia oraz od dotychczasowej aranżacji (wliczając w to posiadane meble, dodatki, itd.). Narożniki do salonu nie będą zabierać na co dzień dużo miejsca, a więc w takim pomieszczeniu bez większego trudu będzie można normalnie funkcjonować (ćwiczenia, nauka, poruszanie się). Dodatkowo narożnik do salonu można dobrać pod kątem ulubionego koloru. W tym przypadku na pierwsze miejsce wysuwają się modele w barwie zielonej, musztardowej, brązowej, grafitowej, szarej, kremowej oraz beżowej.

Narożniki rozkładane z funkcją spania do salonu – czym się wyróżniają? 

Wysokiej klasy narożnik rozkładany z funkcją spania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie domownicy będą chcieli optymalnie zagospodarować dostępne wnętrze. Jeśli nie można postawić na ogromną kanapę o stałych wymiarach, warto zdecydować się na wspomniany narożnik rozkładany. Poszczególni użytkownicy nie będą mieć większych problemów z jego rozłożeniem oraz złożeniem. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a do dyspozycji domowników oddano również głęboki pojemnik na pościel i przedmioty codziennego użytku.

W najmniejszych pomieszczeniach strzałem w dziesiątkę okaże się narożnik jednoosobowy rozkładany. Na szczególne uznanie w takich meblach zasługują: automat typu DL, kilka dużych poduszek w komplecie, zastosowanie sprężyn bonellowych i odpornej na ścieranie tkaniny oraz wygodne oparcie. Bardzo dobrą informacją dla wymagających inwestorów jest natomiast to, iż narożnik na nóżkach rozkładany cechuje się bardzo solidną i trwałą konstrukcją. Dzięki temu można z niego korzystać przez wiele lat. Najważniejsze jest to, aby dostarczył go sprawdzony producent mebli. To gwarancja pełnego zadowolenia oraz najwyższego komfortu wypoczynku i spania.