Najlepsze kremy z filtrem do twarzy

Krem z SPF powinien być obowiązkowym etapem w pielęgnacji niezależnie od pory roku, w której się znajdujemy. Dermatolodzy zgodnie zalecają ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych każdego dnia w roku, a do tego idealnie nadają się kremy z filtrem, które znacznie ułatwiają codzienną pielęgnację. Dzięki nim codziennie rano zabezpieczymy skórę naszej twarzy, jednocześnie nawilżając ją, aby prezentowała się zdrowo i promiennie. Dowiedz się jakie kremy z filtrem do twarzy możesz używać oraz jak robić to poprawnie, aby optymalnie korzystać z profesjonalnej ochrony skóry twarzy.

Kremy pielęgnacyjne z filtrem do twarzy

Krem to najczęściej używany kosmetyk zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Używanie kremu na dzień i na noc wiele osób ma w codziennym zwyczaju co zwiększa szansę na pamiętanie o ochronie skóry. Z tego powodu krem może być skuteczną ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV. Większość dobrej jakości kremów, renomowanych marek oferuje oprócz swojego podstawowego działania dodatkowo ochronę UV. Ochrona skóry twarzy powinna zawierać wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej – SPF 50, aby skutecznie i długo chronił delikatną skórę twarzy. Zwróć uwagę czy Twój ulubiony krem pielęgnacyjny posiada filtr SPF zapewniając Ci ochronę przed fotostarzeniem skóry.

Podkłady z filtrem SPF

Kobiety, które codziennie używają podkładu, mogą aplikować go na krem z filtrem lub skorzystać z podkładów zawierających filtr ochronny SPF. Wielu producentów, szczególnie popularnych i docenianych marek kosmetyków wzbogaca podkłady o filtr ochronny, ułatwiając nakładanie makijażu i dbając o zdrowie skóry.

Kremy BB i CC z filtrami UV

Kremy BB i CC są coraz częściej używanymi kosmetykami wśród kobiet. Głównie ze względu na łatwość aplikacji i wielozadaniowość produktów. Jeżeli należysz do zwolenników kremów BB lub CC zamiast podkładu znajdź takie, które oferują ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki temu zyskasz nie tylko ujednoliconą skórę twarzy i spłycone zmarszczki, ale także pełną ochronę dla wydłużenia młodości Twojej skóry.

Jak używać kremów do twarzy z filtrem?

Kremy najlepiej aplikować rano, podczas porannej pielęgnacji. Wtedy z pewnością nie zapomnimy o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV, na które narażamy naszą skórę przez cały rok. Dermatolodzy zalecają zastosowanie kremów na pół godziny przed wyjściem na słońce, ale tę samą zasadę warto stosować o każdej porze roku. Pamiętaj, aby pozostawić krem do całkowitego wchłonięcia, a w bardzo upalne dni w miarę możliwości zadbaj o kilkakrotną aplikację w ciągu dnia. Jeżeli znasz tym swojej cery lub ma ona specjalne wymagania, jak na przykład cera trądzikowa lub naczynkowa – znajdź krem, który oprócz ochrony będzie pomagał poprawić stan Twojej skóry.