Najlepsza metoda na maksymalne wydobycie pełni smaku kawy z ekspresu

Ekspres do kawy jest urządzeniem, które uwielbia bardzo szerokie grono odbiorców. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi posiada domowe ekspresy do kawy co jeszcze kiedyś było jedynie marzeniem. Ekspresy stały się przystępniejsze pod względem cenowym dlatego ich popularność również wzrosła. Niestety aby wytworzyć perfekcyjną kawę nie wystarczy sam ekspres. Bez dodatkowych akcesoriów, o które warto dbać mała czarna nie będzie tak smaczna i pachnącą. Jedną z najważniejszych rzeczy, o której warto pamiętać jest jakość wody dostarczanej do wnętrza ekspresu do kawy…

Jak poprawić jakość wody kranowej dostarczanej do zbiornika ekspresu?

Zapełnienie zbiornika wody do ekspresu do kawy jest podstawową czynnością, którą wykonuje się praktycznie zawsze przed wciśnięciem przycisku rozpoczynającego cały proces produkcji kawy z ekspresu. Po zalaniu zbiornika woda przechodzi do wewnętrznych części ekspresu uczestnicząc w kolejnych etapach produkcji kawy. Jednym z najbardziej istotnych jest parzenie kawy, do którego woda musi być krystalicznie czysta. Bez tego wymogu można być pewnym, że zanieczyszczenia obecne w wodzie kranowej sprawią, że ziarna kawy zostaną przytłumione dodatkiem chloru znajdującego się w rurach wodociągowych… Jak temu zapobiec?

Filtr wody do ekspresu do kawy Philips

Najlepszym sposobem, który pozwala na poprawę jakości wody jest aplikacja akcesorium jakim jest wodny filtr do ekspresu. Philips jest marką, która tworzy bardzo dobre ekspresy wraz z kompatybilnymi filtrami razem współpracując w wykonaniu idealnej kawy. Filtr do ekspresu Philips jest niewielkim dodatkiem aplikowanym tuż pod powierzchnią zbiornika na wodę. Takie miejsce dobrane jest nie bez przyczyny – dzięki temu woda podlega procesowi filtracji jeszcze przed dostaniem się do kolejnych składników domowego ekspresu. Co dokładnie gwarantuje użytkowanie filtrów do ekspresu do kawy i dlaczego warto w nie inwestować?

Filtr do ekspresu Philips – działanie 

Filtr do ekspresu Philips jest filtrem wody zbudowanym w kompaktowej formie, którą swobodnie można zaaplikować do wnętrza ekspresu do kawy. Jego działanie polega na oczyszczaniu wody gwarantując poprawę jej jakości, a co za tym idzie poprawę smaku i zapachu regularnie wykonywanej kawy. 

Cała tajemnica działania filtra do ekspresu zamknięta jest w jego budowie. To właśnie składniki budujące filtr do ekspresu sprawiają, że woda może zostać oczyszczona z takich dodatków jak metale ciężkie, pestycydy czy najgorszy z punktu walorów smakowych i zapachowych kawy cząsteczki chloru. Wszystkie te negatywne dodatki przechodzą z wody do węgla aktywnego budującego wnętrze filtra. Ze względu na swoje właściwości absorpcyjne filtr może pochłonąć naprawdę sporo zanieczyszczeń, które trafiłyby do domowej filiżanki. 

W filtrze znajduje się również dodatek współpracujący z węglem aktywnym. Mowa tutaj o składniku jakim jest żywica jonowymienna zmniejszająca stężenie węglanów powodujących wytrącanie osadu w formie trudno usuwalnego kamienia. Każda osoba, która regularnie korzysta z urządzeń gospodarstwa domowego spotkała się z widokiem kamienia. Najczęściej wytrąca się z wody w momencie podgrzewania. Zmniejszając liczbę węglanów zmniejsza się ryzyko wytrącania osadu co z perspektywy korzystania z ekspresu jest bardzo ważne. Drobinki kamienia nie wpadają do kawy, a sam ekspres pracuje w sposób efektywniejszy. 

Podsumowanie 

Z pewnością chcąc poprawić smak i aromat kawy jednym z najważniejszym elementów jest zadbanie o dobrą jakość dostarczanej wody. W dzisiejszych czasach dodatek filtrów do ekspresów jest bardzo popularny. Część z ekspresów posiada również specjalistyczne wskaźniki informujące o stanie własnego filtra. Mowa tutaj o jego możliwościach chłonnych, które najczęściej podawane są w procentach. Gdy wskaźnik spadnie do zera konieczna jest wymiana filtra na nowy, aby woda była prawidłowo oczyszczona. Dlatego większość ofert poleca zakup kilku filtrów jednocześnie. Dzięki temu zaoszczędzi się najwięcej pieniędzy ze względu na spore zniżki.