Na co zwrócić uwagę wybierając żel pod prysznic?

Podstawą pielęgnacji skóry jest codzienna higiena. Głównym zadaniem żelu pod prysznic oczyszczanie. Najlepsze formuły zawierają także w swoim składzie składniki pielęgnujące, które pozwolą Ci nawilżyć i odżywić skórę oraz znormalizować jej funkcję. Na jakie składniki i cechy kosmetyku zwrócić, uwagę, wybierając żel pod prysznic?

Nie tylko oczyszczanie

Nowoczesne żele pod prysznic to nie tylko środki myjący, ale również kosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym. Ich podstawową funkcją żelu jest oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, ale często kosmetyki zawierają także składniki nawilżające, kojące i odżywcze, które pozwolą Ci zadbać o piękno i dobrą kondycję skóry już na wstępnym etapie pielęgnacji. Aby wzmocnić warstwę lipidową skóry i zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, sięgnij po żele, które zawierają ekstrakty roślinne i oleje bogate w witaminy jak ekstrakty z zielonej herbaty, kombuchy czy olej kokosowy. Te składniki nie tylko myją skórę, ale także chronią ją przed przesuszeniem, łagodzą podrażnienia, wzmacniając naturalną barierę ochronną. Dzięki temu skóra po myciu jest nie tylko czysta, ale również nawilżona i przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Innowacyjne formuły i moc zapachu

Dzięki żelom o unikalnych formułach i zapachach codzienny prysznic może stać się wyjątkowym rytuałem. Wybierając żel, zwróć uwagę na jego kompozycję zapachową. Aromaty cytrusów energetyzują, a ekstrakty z zielonej herbaty działają kojąco. Kwiatowe formuły to prawdziwa uczta dla zmysłów, podczas gdy nuty mięty pozwolą Ci zyskać przyjemne orzeźwienie. Aromaterapeutyczne działanie kosmetyków, zwiększa przyjemność ich stosowania oraz poprawia samopoczucie po każdej kąpieli. Niektóre żele, jak na przykład seria Perfecta Bubble Tea, oferuje unikalne formuły z witaminowymi kulkami, które dodatkowo pielęgnują skórę. 

Wybór zgodny z typem skóry

Wybierz żel pod prysznic odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jeśli masz skórę suchą, poszukaj żelu z dodatkowymi składnikami nawilżającymi, jak olej kokosowy czy masło shea. Dla skóry wrażliwej idealne będą żele z łagodzącymi ekstraktami, takimi jak aloes, zielona herbata czy rumianek. W każdym przypadku unikaj żeli z silnymi detergentami, które mogą wysuszać i podrażniać skórę. Upewnij się także, że użyte substancje zapachowe są pochodzenia naturalnego. Syntetyczne zapachy również mogą powstać podrażnienia lub reakcje alergiczne skóry.

Unikanie szkodliwych składników

Jakich składników jeszcze warto unikać? Unikaj żeli pod prysznic, które zawierają agresywne substancje myjące, parabeny lub niektóre alkohole. Te składniki mogą niszczyć naturalny mikrobiom skóry, prowadząc do jej przesuszenia i podrażnień. Wybierając kosmetyk, zwróć uwagę na  produkty, które delikatnie myją, a jednocześnie dbają o równowagę skóry i jej naturalną barierę ochronną. 

Dokonanie świadomego zakupu, ułatwi Ci ocena  potrzeb Twojej skóry oraz dokładna lektura składu produktu. Kosmetyk, warto też co jakiś czas zmieniać, dostarczając swojej skórze innych składników odżywczych oraz testując nowe zapachy i formuły!