Mop z wiadrem czy wyciskaczem – który wybrać?

Mop to sprzęt, który w domu posiada każdy. Utrzymanie porządku bez tak ważnego elementu byłoby trudne. W ofertach sklepów znaleźć można zarówno mopy z wiadrem, jak i z wyciskaczem, tylko który będzie nadawał się lepiej do Twojego mieszkania? Warto przyjrzeć się obu tym opcjom i dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Jakie cechy powinien mieć dobry mop?

Wybór właściwego mopa nie jest wcale taki oczywisty, jakby się mogło wydawać. Dobry mop podłogowy powinien posiadać pewne cechy, na które warto zwrócić wagę przy wyborze. Sprzątanie podłóg może stać się nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością. Do takich cech należą, m.in.: odpowiednio duża powierzchnia czyszcząca, żeby łatwo można było doczyścić każdy kąt, bez konieczności wkładania w to zbyt dużo wysiłku. Sprawdź również, jaką nakładkę posiada mop. Te wykonane z łączonych włókien dobrze wchłaniają wodę i dokładnie ścierają brud. Ponadto ważny jest także regulowany uchwyt. Dzięki temu ułatwieniu dostosujesz długość kija do osoby, która będzie go używała. Pozwoli to na uniknięcie ciągłego schylania się. Ważnym elementem przy wyborze mopa jest również możliwość wymiany końcówki. Powinna się ona dać łatwo ściągnąć i w razie potrzeby być wyprana w pralce.

Który mop będzie dla Ciebie odpowiedni?

Mop z wyciskaczem szczyci się bardzo dobrymi opiniami. Wszystko ze względu na wyciskanie nakładki bez użycia siły. Znacznie skraca to czas sprzątania i jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które nie lubią czynności wyciskania mopa w wiadrze. Cały proces wyciskania następuje bez schylania się, a czynność wykonasz za pomocą nogi. Mop z wiadrem natomiast wymaga włożenia w wyciskanie nakładki sporej siły, co jest szczególnie uciążliwe dla osób starszych i schorowanych. Jeśli używając mopa z wiadrem, źle wyciśniesz wodę, bo np. nie włożyłeś w to wystarczającej ilości siły, wtedy cała woda zostanie na panelach, co może prowadzić do ich zniszczenia. Więcej o mopach z wyciskaczem znajdziesz na stronie https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/.