Modna fryzura na wyciągnięcie ręki – dobór peruki blond

Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że wygląd włosów znacznie wpływa na ogólną prezencję. Dobrze dobrana fryzura może wręcz odmienić człowieka i dodać mu pewności siebie na co dzień. Zwłaszcza kobiety lubią eksperymentować ze swoimi pasmami zmieniając kolor, ścinając je lub stosując różnego rodzaju kuracje wzmacniające. Okazuje się, że jednym ze sposobów na odmianę fryzury jest także noszenie peruki.


Peruki blond syntetyczne – jaki odcień wybrać?


Blond nigdy się nie starzeje. Choć moda się zmienia i na ulicach miast w jednym sezonie króluje sombre, a w drugim na pierwszy plan wysuwa się balejaż, jasne odcienie włosów są zawsze obecne. Warto zaznaczyć, że choć blond jest bardzo popularnym wyborem wśród kobiet, nie u każdej z pań jest tak łatwo uzyskać pożądany kolor. Rozjaśnianie – zwłaszcza, jeśli posiada się ciemne włosy – może przyczynić się do zwiększenia łamliwości i wypadania pasm. Poza tym, taką fryzurę trudno utrzymać w dobrej kondycji – jasny kolor z czasem staje się żółty, a odrosty sprawiają, że całość nie prezentuje się korzystnie. Mniej inwazyjnym dla włosów rozwiązaniem jest zdecydowanie się na perukę w wybranym odcieniu blond. Do wyboru jest m.in.:

– ciemny blond,
– miodowy blond,
– jasny blond,
– platynowy blond.

Niemal białe odcienie zwykle pasują do kobiet o jasnej cerze. Z kolei nieco ciemniejsze kolory blondu lub peruki z odrostami, które dodają nieco naturalnego looku, sprawdzają się u pań, które mają czarne brwi i śniadą karnację.


Fantazyjne cięcie czy prostota? Wymarzona fryzura na każdy gust


Peruki blond są także dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają trudności w zapuszczeniu włosów. Dzięki nim można w chwilę mieć na głowie długie pasma. Loki do pasa, a może proste wychodzące poza linię ramion? Każdy rodzaj fryzury można uzyskać dzięki perukom. Działa to także w drugą stronę – wielu osobom szkoda jest ścinać swoje długie włosy, dlatego sięgają po peruki, dzięki którym mogą nosić krótką fryzurę jednego dnia, a kolejnego znowu wrócić do swoich długich pasm. Są one także świetnym sposobem na to, by odmienić swój wygląd za sprawą grzywki – zarówno cieniowana, na bok lub zupełnie prosta odświeża look.


Dobór i pielęgnacja peruki – tylko profesjonalne doradztwo


Dobór odpowiedniej dla siebie peruki jest bardzo istotną kwestią. Warto poświęcić trochę czasu na to, by sprawdzić, w jakiej fryzurze czujemy się najlepiej. W tym celu należy odwiedzić sklep stacjonarny, w którym można przymierzyć wybrane przez siebie peruki lub też umówić się na spotkanie online. Doświadczeni pracownicy pomogą w wyborze i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące warunków zakupowych lub aspektów stylizacyjnych. Odpowiedzą także na pytania dotyczące pielęgnacji i zakładania peruki.