Moda na kombinezony dżinsowe. Jak dobrać odpowiedni model?

Kombinezony dzinsowe, podobnie jak spodnie dżinsowe, są bardzo wszechstronne. W zależności od dodatków można z nimi stworzyć grzeczną stylizacją na co dzień albo bardziej rockową na wieczór. Można nawet rzec, że to „ciuch idealny” – pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrany do sylwetki. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Moda na kombinezony dzinsowe

Kombinezon dżinsowy jest nie tylko bardzo modny, ale także wygodny i uniwersalny. Odpowiednio wystylizowany może stać się wyjściem awaryjnym z każdej sytuacji. Pamiętaj jednak, aby dobrać go odpowiednio do swojej sylwetki. Dlaczego? Źle dobrany kombinezon może stać się Twoim wrogiem, ponieważ podkreśli mankamenty Twojego ciała. Unikaj zatem krojów, które będą eksponować Twoje słabe strony.

Kombinezony dŻinsowe — jak dobierać kroje?

Brak wcięcia w talii

Jeśli posiadasz figurę chłopczycy, wybieraj modele odcinane w tali, a najlepiej, aby miały dodatkowo ukształtowane marszczenia lub drapowania. Unikaj z kolei krojów prostych, kombinezonów bez odcięć (wyjątkiem jest niski wzrost) oraz modeli ze szwem na wysokości bioder, gdyż całkowicie pozbawią Twój tułów wyrazu.

Odstający brzuszek

Jeśli Twoja figura przypomina jabłko, postaw na kombinezon z marszczoną, luźną górą. Unikaj z kolei modeli dopasowanych w talii, szczególnie w połączeniu z luźnymi nogawkami.

Mały biust

Jeśli narzekasz na mały biust, poszukaj modelu, który będzie skupiał wzrok na wysokości klatki piersiowe. Może to być rozbudowana góra lub marszczenia na dekolcie. Uwagę od piersi odwrócą również szerokie rękawy. Których modeli masz unikać? Na pewno kombinezonów z głębokimi dekoltami, szczególnie jeśli poza małymi piersiami masz również szerokie biodra czy uda.

Szerokie biodra/uda

Jeśli masz figurę gruszki, postaw na kombinezon, którego góra będzie szersza od dołu, a nogawki są luźne, ale nie szerokie. Unikaj natomiast kombinezonów ze spodniami bryczesami – zrobią z Ciebie karykaturę.

Krótkie nogi

Jeśli jesteś niska i do tego posiadasz krótkie nogi, wybieraj kombinezony bez odcięć. Może to być trudne, ale nie poddawaj się. Poszukiwania warte będą Twojego poświęcenia. Uważaj też na długość nogawki – jedyna odpowiednia to ta pełna. Spodnie o długości 3/4 czy 7/8 zdecydowanie nie są dla Ciebie!