Moda domowa – jak się ubrać, aby zawsze wyglądać stylowo?

Aktualnie panująca sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie spowodowała, że duża część z nas musiała nieco zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Wiele z nas przestało uczęszczać do miejsca pracy, a w zamian za to wykonywaliśmy swoje obowiązki z domu. Ponadto, wszelkie obostrzenia zdeterminowały zamknięcie wielu miejsc takich jak restauracje, kina czy galerie handlowe. Każdy z tych aspektów wpłynął na to, że znaczną część czasu spędzałyśmy w domu. Z pewnością jesteśmy w stanie doszukać się wielu korzyści pracy zdalnej, jednak z drugiej strony przysporzyła nam ona kilka niedogodności. Dom stał się głównym centrum dowodzenia, gdzie odpoczywamy, uczymy się czy pracujemy. Na skutek tego większość dnia zdarza nam się spędzić w .. piżamie. Chociaż nie wydaje się to być problematyczne, w rzeczywistości przyczynia się do naszego rozleniwienia. W takiej sytuacji z czasem zaczniemy zaniedbywać naszą dyscyplinę, a do obowiązków będzie nam się coraz ciężej zabrać. Z tego powodu warto zmienić ten nawyk i postawić na nieco inną odzież. Mowa tutaj o tak zwanym homewear, który jest zarówno wygodny, jak i stylowy.

Nowa odsłona dresów

Wybierając się codziennie do pracy z pewnością większość z nas musiała przestrzegać pewnych standardów, które określał firmowy dress code. W sytuacji, gdy nasze życie wywróciło się do góry nogami, a my zostaliśmy uziemieni w domu, nie było w tym nic dziwnego, że eleganckie ubrania zamieniliśmy na luźną, kompletnie nieformalną odzież. W zupełnie nowej odsłonie postawiłyśmy na dresy damskie. Kiedyś kojarzone jako strój na siłownię czy wykonywania obowiązków domowych, aktualnie nie schodzą z listy najgorętszych trendów mody. Dresy damskie zaczęły królować w naszych stylizacjach w wielu wariantach kolorystycznych, a także zestawieniach z innymi częściami garderoby. Zdecydowanie są idealną alternatywą dla piżamy, którą powinnyśmy zakładać tylko i wyłącznie wtedy kiedy kładziemy się spać. Rozwój mody homewear dał każdej z nas możliwość wyboru takiego stroju, który będzie najbardziej komfortowy, a także dopasowany do naszego indywidualnego gustu. Dresy damskie nie wymagają wielu stylizacyjnych wysiłków, aby wyglądać schludnie i modnie.

Nieco mniej sportowa wersja

Klasyczne, damskie dresy mogą dla niektórych z nas stanowić zbyt sportową wersję, w której nie czujemy się najlepiej. Z tego względu  powstały pewne zamienniki, które dzięki innej tkaninie wyglądają bardziej elegancko, ale w dalszym ciągu zapewniają nam maksimum komfortu. Mowa tu oczywiście o dzianinowych kompletach, które są dobrą alternatywą dla tych bawełnianych. Wariantów pod względem fasonów jest do wyboru, do koloru stąd każda z nas znajdzie taki, który idealnie wpasuje się w nasze preferencje i podkreśli sylwetkę. To samo można powiedzieć o kolorystyce, która daje szeroki wachlarz możliwości. Najbardziej popularnymi barwami są zdecydowanie beżowy, kremowy czy szary, jednak jeżeli jesteś fanką zupełnie innych kolorów wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Ciekawym i bardzo modnym połączeniem jest założenie do dzianinowych spodni krótkiego topu. Takie połączenie będzie prezentować się niezwykle dobrze, a dodatkowo nie będziesz musiała rezygnować z domowej wygody.

Sukienka jako homewear?

Na sukienki decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy czeka nas jakaś specjalna okazja. Wyjście ze znajomymi, uroczystość rodzinna czy impreza to sytuacje kiedy najczęściej nam towarzyszy. Niektóre z nas zakładają je równie często wybierając się do pracy. Jednak to z czym na pewno nie kojarzą nam się sukienki to z moda homewear. W rzeczywistości są one niezwykle wygodne i wprost idealne do tego, aby postawić na nie pozostając w domu. Oczywiście, nie warto decydować się na te eleganckie, które poprzez materiał i fason mogą nie być dla nas komfortowe w tych warunkach. Bardzo funkcjonalnym i modnym wyborem będą sukienki oversize, które możemy znaleźć zarówno w formie „zbyt długiej” bluzy czy t-shirtu. Mnogość fasonów, które świetnie sprawdzą się w domu sprawia, że każda z nas znajdzie taką, która w pełni ją zadowoli.