Medycyna estetyczna Kraków – tak czy nie? Na czym polegają zabiegi w ramach medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ XXI wiek to czas, w którym kładzie się silny nacisk na kult ciała. Do miejsc, w których można poprawić swoją urodę, należy salon medycyny estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna? Podstawowe informacje

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina. W odróżnieniu od wielu innych dyscyplin zajmuje się ona jednak nie diagnozowaniem chorób oraz ich zwalczaniem, lecz także poprawą wyglądu poprzez zabiegi kosmetyczne oraz techniki medyczne.

Czy warto zainteresować się usługami określanymi zbiorczo jako medycyna estetyczna? Nie odpowiemy Ci jednoznacznie na to pytanie – podjęcie ostatecznej decyzji należy do Ciebie. Warto zatem, byś zapoznał się z zaletami oraz wadami tego rozwiązania.

Medycyna estetyczna – jakie usługi obejmuje?

Medycyna estetyczna Kraków to dość obszerna kategoria. W jej skład wchodzi co najmniej kilkadziesiąt zabiegów, które stosuje się zależności od danego pacjenta (jego potrzeb, stanu zdrowia, wieku oraz możliwości finansowych). Do ciekawych rozwiązań w tym zakresie należy np. peeling laserowy. W pewnym uproszczeniu peeling polega na życiu lasera w celu usunięcia „starej” warstwy skóry, tzn. takiego naskórka. Dzięki temu można usunąć skórę starzejącą się oraz uszkodzoną.

Oto niektóre defekty, które możemy usunąć z użyciem peelingu laserowego:

  • trądzik,
  • przebarwienia,
  • zmarszczki,
  • blizny (w szczególności, gdy są one niewielkie),

oraz wiele innych. Stosuje się go w takich partiach ciała jak na przykład dekolt, twarz, szyja czy dłonie.

Oprócz tego salony oferujące zabiegi medycyny estetycznej wykonują takie usługi jak np. depilacja laserowa ciała czy redukcja rumienia.

Medycyna estetyczna – zalety

Oto niektóre z powodów, dla których ludzie decydują się na zabiegi medycyny estetycznej:

  • poprawa wyglądu – bez wątpienia do najważniejszych korzyści, na jakie można liczyć dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, należy możliwość poprawienia swojej urody. Zabiegi te – o ile zostaną poprawnie wykonaną – mogą pomóc Ci w ukryciu defektów w postaci zmarszczek, przebarwień, blizn, pieg oraz innych niedoskonałości,
  • poprawa samooceny – chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że lepszy wygląd znacząco pomaga w zwiększeniu poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Dzięki dokonaniom medycyny estetycznej szanse na to, by zaakceptować własną urodę, powinny wzrosnąć,
  • odmłodzenie – niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomogą uzyskać Twojej twarzy młodszy wygląd. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że można pozbyć się dzięki nim zmarszczek oraz ujędrnić swoją skórę.

Medycyna estetyczna – wady

Medycyna estetyczna może dać Ci wiele korzyści. Nie znaczy to jednak, że jest ona pozbawiona jakichkolwiek słabości. Do wad zalicza się np. ryzyko powikłań w postaci różnego rodzaju infekcji skórnych, blizn, a nawet trwałego uszkodzenia tkanek skóry. Ryzyka takiej szkody nie da się w pełni usunąć, ale jeśli chcesz je ograniczyć, wybierz taki gabinet medycyny estetycznej, który cieszy się dobrą reputacją na rynku i zatrudnia doświadczonych pracowników.

Oprócz tego trzeba liczyć się z efektami ubocznymi w postaci obrzęków czy lekkiego bólu w miejscu, w którym zostanie wykonany zabieg medycyny estetycznej. Jeśli się tego obawiasz, mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość – efekty uboczne powinny dość szybko ustąpić.