Meble łazienkowe w jasnej kolorystyce – dlaczego warto nie zainwestować?

Meble pełnią bardzo istotną funkcję w każdej łazience – pozwalają przechowywać drobne przedmioty i akcesoria oraz zdobią i podkreślają stylistykę pomieszczenia. Szczególną popularnością w ostatnich latach cieszą się jasne szafki łazienkowe, które optycznie rozjaśniają i powiększają pomieszczenie, a przy tym prezentują się niezwykle schludnie i estetycznie. Meble łazienkowe w kolorze białym, écru i beżowym mogą być łączone z praktycznie dowolnym stylem, co daje bardzo szerokie możliwości ich wykorzystania w aranżacji przestrzeni łazienkowej.

Jasne szafki łazienkowe – dlaczego warto na nie postawić?

Meble łazienkowe w jasnych kolorach cieszą się niezmienną popularnością już od wielu lat. Prezentują się bardzo minimalistycznie podkreślając wystrój pomieszczenia i stając się stonowanym tłem dla bardziej wyrazistych dodatków. Za ich pomocą można wprowadzić praktycznie dowolny styl do łazienki i zmieniać go wedle potrzeb, zastępując jedne dodatki drugimi. W ten sposób nigdy nie grozi nam nuda, a wygląd łazienki może zostać całkowicie odmieniony niewielkim nakładem sił i pieniędzy. Co więcej, jasna kolorystyka szafek pięknie komponuje się z klasyczną barwą ceramiki łazienkowej, która nadal jest najchętniej wybierana przez Polaków.

Szafki łazienkowe w jasnej kolorystyce najczęściej trafiają do małych pomieszczeń. Wiąże się to z niezwykle cenną ich właściwością, a mianowicie ze zdolnością do optycznego powiększenia małego pomieszczenia oraz sprawiania, że wizualnie będzie ono wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości. Takie meble to także fantastyczny wybór do ciemnych łazienek, gdyż ich jasna kolorystyka „odbija” światło oraz wizualnie rozjaśnia pomieszczenie. Szafki łazienkowe w kolorze białym, beżowym oraz écru pasują także do większych łazienek, są więc rozwiązaniem na tyle uniwersalnym, że może po nie sięgnąć praktycznie każdy.

Jasne meble łazienkowe do małej i dużej łazienki – jakie szafki wybrać?

Przy wyborze mebli łazienkowych powinniśmy kierować się zarówno ich designem, jak i jakością wykonania. Aby połączyć jedno z drugim, warto sięgać po szafki od znanych i cenionych producentów wyposażenia łazienki, których rozwiązania są idealnie przystosowane do wymagających warunków panujących w każdej domowej łazience. Świetnej jakości szafki łazienkowe można znaleźć w ofercie marki Roca, która posiada szeroki wybór jasnych mebli utrzymanych w modnym designie. 

Doskonałym przykładem są szafki łazienkowe z kolekcji Ronda. Meble posiadają minimalistyczny, prosty design, który będzie fantastycznym dopełnieniem wystroju każdej łazienki utrzymanej w nowoczesnych klimatach. Fronty są dostępne w dwóch jasnych kolorach – matowej bieli i odcieniu cement. Innymi meblami w jasnej kolorystyce, na które warto zwrócić uwagę, są rozwiązania z kolekcji Victoria Basic. Znajdują się w niej bardzo proste, schludne i minimalistyczne meble systemowe, które można ze sobą dowolnie zestawiać tworząc idealną przestrzeń łazienkową perfekcyjnie dostosowaną do osobistych potrzeb. Szafki łazienkowe Victoria Basic są dostępne w trzech kolorach, w tym dwóch jasnych – białym z połyskiem i odcieniu brzoza, a ich dodatkowym atutem jest przystępna cena.