Meble do jadalni — jak odpowiednio dopasować do siebie krzesła i stoły?

Szukając rozwiązań do mieszkania i domu, nietrudno zauważyć, że w sklepach można kupić wiele różnych modeli mebli. Ta różnorodność niejednego może przyprawić o zawroty głowy. Jesteś właśnie na etapie urządzania swojego gniazdka i szukasz najlepszych rozwiązań? Musisz wiedzieć, że meble do jadalni, by były funkcjonalne, muszą być odpowiednio dobrane. Mając na uwadze, że wiele osób ma z tym problem, dziś postaramy się podpowiedzieć, jak prawidłowo dopasować do siebie stół i krzesła.

Nie ulega wątpliwości, że podstawowymi meblami do jadalni są stoły i krzesła. To właśnie dzięki nim powstaje doskonała przestrzeń do wspólnych, rodzinnych spotkań i spożywania posiłków. Jeżeli chcesz wygodnie biesiadować w gronie najbliższych, pamiętaj o tym, aby dobrze dopasować krzesła do stołu i odwrotnie. 

Jak dobrać wysokość i szerokość krzesła do stołu?

Dobierając krzesła do stołu jadalnianego, koniecznie trzeba dobrze dobrać ich wymiary. Muszą one pasować wysokością i szerokością do stołu. Dobierając poszczególne elementy, należy zwrócić uwagę na szerokość i rozmieszczenie nóg stołu.

Jeżeli chcesz mieć w swoim domu krzesła, które dodatkowo wyposażono w podłokietniki, zwróć uwagę na to, że będą one zajmować więcej miejsca, niż tradycyjne krzesła. Co więcej, powinny mieć taką wysokość, aby możliwe było wsunięcie ich pod blat stołu. Jeśli masz dużą rodzinę i zależy Ci na tym, aby przy stole zmieściło się jak najwięcej krzeseł, wybierz te bez podłokietników. 

Wyposażenie jadalni powinno być estetyczne

Choć wyposażenie jadalni powinno być przede wszystkim funkcjonalne, warto także zwrócić uwagę na to, aby meble były estetyczne i pasowały do pozostałych elementów wystroju wnętrza. W tym wypadku możesz postawić na dwa rozwiązania:

  1. dobrać krzesła, które stylem w 100% będą pasować do stołu. Wystarczy tak naprawdę skoncentrować się na zestawach stołowych, które można kupić w sklepach meblowych;
  2. wybrać krzesła zupełnie odbiegające od stylu stołu. Co więcej, jeśli każde krzesło będzie zupełnie inne, uda się stworzyć eklektyczne, aczkolwiek nadal estetyczne wnętrze. 

Jakie krzesła dobrać do drewnianego stołu?

Zdecydowałeś się na drewniany, klasyczny stół i zastanawiasz się nad tym, jakie krzesła będą do niego pasować? Jeżeli masz problem z odpowiednim wyborem, odwiedź sklep EMWO Meble, w którym nie tylko znajdziesz ciekawe rozwiązania, ale także będziesz mógł skorzystać z porad ekspertów. 

Uzupełniając stół o krzesła pamiętaj o tym, że decydując się na klasyczny stół z litego drewna, możesz do niego dobrać praktycznie każde krzesło. Styl nie ma tutaj znaczenia, chyba że chcesz dopasować je do pozostałych elementów aranżacji. 

Nowoczesne wyposażenie jadalni — jakie meble wybrać?

Urządziłeś dom w nowoczesnym stylu i szukasz mebli do jadalni, które będą do niego pasować? Postaw na nowoczesny stół wykonany z płyt na wysoki połysk, do którego będą pasować krzesła nowoczesne lub w stylu glamour. Tutaj doskonale sprawdzą się krzesła wykończone pluszową tkaniną lub wykonane z tworzyw sztucznych.