Masturbacja kobiet – o czym warto wiedzieć?

Masturbacja dla wielu kobiet wciąż pozostaje tematem tabu, o którym nie powinno się rozmawiać, a nawet myśleć. Choć świadomość seksualna kobiet na szczęście zaczyna być coraz większa, niestety onanizowanie się nadal bywa utożsamiane przez wielu z czymś wstydliwym.

Tymczasem masturbacja kobiet może być nie tylko źródłem przyjemności, ale też w pozytywny sposób wpływać na organizm i sferę psychiczną kobiety. Dowiedzmy się o niej czegoś więcej.

O masturbacji kobiet słów kilka…

Masturbacja kobiet to forma aktywności seksualnej polegającej na samozadowalaniu się przy pomocy dotyku lub z wykorzystaniem gadżetów erotycznych. Bywa, że osiągany w ten sposób orgazm staje się źródłem większej przyjemności niż ten, który ma miejsce podczas stosunku z partnerem.

Wynika to przede wszystkim z większej świadomości swojego ciała i jego reakcji na dotyk, którą można poszerzać dzięki onanizowaniu się. Masturbacja nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet samotnych lub takich, które nie znajdują spełnienia w ramionach partnera. Czerpanie przyjemności z własnego dotyku w naturalny sposób uczy słuchania swoich potrzeb i reagowania na nie.

Korzystają z niego kobiety w każdym wieku, także pozostające w satysfakcjonujących związkach. Nauczenie się reakcji swojego ciała na własny dotyk bardzo pomaga w intymnych relacjach z partnerem, często w znaczący sposób podnosząc jakość życia seksualnego pary.

Masturbowanie się nie jest więc niczym złym i nie powinno być kojarzone z zaburzeniami czy też dewiacjami seksualnymi. Potrzeba onanizowania się jest zupełnie naturalna i może występować na każdym etapie życia człowieka. Nie jest też źródłem chorób i nie zagraża ani zdrowiu fizycznemu, ani psychicznemu, pod warunkiem, że jest traktowana jako alternatywa stosunku seksualnego z udziałem partnera. W przypadku silnego uzależnienia, kiedy masturbacja traktowana jest jako jedyne źródło spełnienia i ma charakter przymusu, a więc występuje konieczność ciągłego onanizowania się, konieczna jest specjalistyczna pomoc.

Masturbacja ma pozytywny wpływ na zdrowie kobiety

Badania naukowców wskazują na to, że samozadowalanie się to skuteczny sposób na redukcję napięć, niwelowanie negatywnych emocji, zastrzyk pozytywnej energii, poprawę nastroju i rozładowanie napięcia seksualnego będącego wynikiem braku partnera lub po prostu wzmożonym popędem płciowym. Masturbacja pozwala też rozwinąć umiejętności seksualne i uwrażliwia na potrzeby zarówno własne, jak i partnera.

Masturbacja kobiet w pozytywny sposób wpływa na ciało, zmniejszając częstotliwość infekcji intymnych na skutek wzmożonej produkcji śluzu, poprawia nawilżenie pochwy i wzmacnia mięśnie Kegla. Hormony uwalniane podczas orgazmu ułatwiają zasypianie, poprawiają nastrój, usprawniają krążenie krwi sprawiając, że skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, a także wspierają układ odpornościowy. Jak widać zalet masturbacji jest wiele. Pozostaje tylko kwestia tego, jak się masturbować, by osiągnąć jak największe zadowolenie. Otóż o tym, jak się masturbować, każda kobieta decyduje sama. Nie ma jednej sprawdzonej metody, która zapewni wysoki poziom spełnienia u wszystkich. W doborze właściwej metody bazującej na dotyku lub zastosowaniu gadżetów erotycznych należy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami.