Małe zmiany duże efekty – czyli jak dodać salonowi więcej stylu, ale niskim kosztem

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. Dlatego też jego estetyka ma tak duże znaczenie. Rzecz jasna również ważna jest funkcjonalność. Każdy z nas ma czasem ochotę na zmiany i to właśnie zmiany w salonie. Jednak koszty remontu są wysokie, szczególnie teraz, gdy wszystko tak zdrożało. Dlatego też przedstawimy Wam małe, ale jakże ciekawe rozwiązania, dzięki którym sprawicie, ze Wasz salon zyska nowy styl, ale niskim nakładem finansowym.

Dekoracja okien – mała, a jakże ważna

Często małe rzeczy dają duże znaczenie i tak jest w przypadku dekoracji salonu. Małe zmiany mogą sprawić, że to pomieszczenie stanie się bardziej stylowe. Na pewno warto wprowadzić dekorację okien. Rzeczywiście dzięki niej dodacie wnętrzu charakteru. Hurtownia tkanin polimex.netoferuje tkaniny dekoracyjne w niskiej cenie. Wystarczy tylko wybrać model np. w kolorze chabrowym czy też zielonym. Zawińcie go wokół karnisza, tak, aby z jednej i drugiej strony nonszalancko opadał. Jednocześnie firankę, którą macie zwieszoną skróćcie tak, aby nie sięgała poniżej ramy okna. Na parapecie umieśćcie kwiaty w dekoracyjnych osłonkach, choćby utrzymanych w stylu boho i efekt wow gwarantowany. Rzeczywiście efekt przerośnie Wasze oczekiwania i sprawi, że przebywanie w waszym salonie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Zamiast wymienić, napraw

Przyzwyczailiśmy się do tego, że najłatwiej rzecz uszkodzoną wyrzucić i kupić nową. Jednak takie podejście jest błędne, gdyż przyczynia się do marnowania rzeczy, ale też niejako poprzez takie podejście wyrzuca się pieniądze w błoto, a tak przecież nie może być. Otóż trzeba zdawać sobie sprawę, że większość z nas marnuje naprawdę wiele rzeczy, co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Warto więc wprowadzić do swojego życia nieco filozofii no waste i przestać niepotrzebnie wydawać pieniądze. Takie podejście pozwala też sporo zaoszczędzić. Przejdźmy więc do meritum. Meble w salonie, tak jak wszystko, zużywają się. Szczególnie, gdy są wykonane ze skóry. Zakup nowych modeli wiąże się z naprawdę wysokimi kosztami, a z drugiej strony starsze skórzane meble wiążą się ze wspomnieniami i mają swój charakter. Jednak fakt, że skóra jest popękana rzeczywiście może nas denerwować, bo taki mebel nie prezentuje się już tak dobrze. Na szczęście można to zmienić. Wystarczy tylko znaleźć dobrą hurtownię tkanin kaletniczych, następnie zakupić dany materiał i wynająć fachowca, który wymieni obicie mebli. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by taką prace wykonać samodzielnie. Owszem nie jest łatwa i owszem jest czasochłonna, ale z drugiej strony wykonując ją samodzielnie możecie poczuć dumę. W sieci można znaleźć naprawdę sporo filmików jak to zrobić i wcale nie jest to takie skomplikowane jak się wydaje, a efekt znów przerośnie Wasze oczekiwania.

Dodatki tworzą klimat

Nie od dziś wiadomo, że to dodatki tworzą klimat i są swoistą kropką nad „i”danej aranżacji. Jednocześnie nie trzeba na owe dodatki wydawać wiele. Wystarczy znowu znaleźć hurtownię tkanin dekoracyjnych i zakupić materiały, które się Wam podobają. A z tych materiałów możecie uszyć poszewki dekoracyjne na poduszki, którymi potem ozdobicie kanapę czy fotele. Poduszki będą świetnie się prezentować i sprawią, że salon nabierze charakteru. Możecie dobrać je kontrastowo do danego stylu, a więc do salonu urządzonego w nowoczesnym wydaniu sprawdzą się poszewki retro, a gdy wasz salon jest vintage, to postawcie na modele wpisujące się w stylistykę high-tech. Rzeczywiście moda oparta na kontraście jest na czasie i nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Jednocześnie koszt takiej inwestycji nie jest w żadnym wypadku wysoki. Możecie też postawić na inne dodatki, takie jak choćby pikowane świeczki, cotton balls czy też latarenki wykonane z drewna. Ogólnie dekoracje drewniane warto wybierać, a to za sprawą unikalnego rysunku słoi i sęków.

Po prostu malowanie

Poza dekoracjami warto pomalować salon nie tylko, by go odświeżyć, ale też nadać charakteru. Nie musicie wcale wybierać białej farby. Doskonale sprawdzi się taka utrzymana w zimnych odcieniach szarości. Przy czym pamiętajcie, aby jedną ze ścian pomalować na kontrastujący kolor, choćby miętowy czy szmaragdowy. Wtedy taka ściana także będzie dekoracją wnętrza.