Lubisz podróżować? Podpowiadamy 5 trików na szybkie pakowanie podczas delegacji

Pakowanie podczas podróży służbowych powinno przebiegać szybko i bezproblemowo. Związane jest to z tym, że mamy ograniczony czas na zebranie się ze wszystkimi rzeczami, gdyż czekają nas służbowe obowiązki. Dlatego w zanadrzu warto mieć kilka trików, które pomogą nam spakować się w szybkim tempie, przez co unikniemy ewentualnych spóźnień lub zawirowań w służbowym porządku dnia. Poradnik ten został stworzony z myślą o podróżach kilku- i jednodniowych, które upływają zazwyczaj na stałym przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Jak zatem ułatwić sobie delegację i nie tracić czasu na zbieranie porozrzucanych po hotelowym pokoju rzeczy?

Jak łatwo spakować się podczas delegacji? Oto 5 rewelacyjnych pomysłów!

Wyrobienie delegacyjnej rutyny pomaga nie tylko w szybkim porządkowaniu swoich prywatnych i służbowych rzeczy. Dzięki tym prostym trikom uzmysłowisz sobie, że wcześniejsze Twoje aktywności związane z pakowaniem, były mocno nieuporządkowane i niedbałe. Lista ta pomoże zebrać wszystkie rzeczy w ekspresowym tempie i nie będzie powodować opóźnień czasowych oraz innych komplikacji związanych z pracą. Wdrażając je w swoją codzienność, sprawimy, iż podróże staną się spokojniejsze, a samo pakowanie będzie procesem szybkim i mało wymagającym!

Trik nr 1: Staraj się chować ubrania od razu do walizki, tuż po ich zdjęciu.

Prywatne ubrania zwinięte w rulon to mniej zagnieceń, ale też więcej miejsca na pozostałe rzeczy, które zabierzesz w delegację. Dzięki temu unikniesz bałaganu i szukania wszystkiego na ostatnią chwilę. Na sam koniec dnia, gdy już jesteś pewny/ pewna, że wszystkie obowiązki zostały dopięte na ostatni guzik, warto schować ubrania od razu do walizki. Szczególnie tyczy się to tych, których nie będziemy już użytkować w danym dniu.

Trik nr 2: Po skończonej pracy odłóż laptopa i okablowanie torby na to przeznaczonej.

Planując swoje prace i np. delegacje na InEwi, staraj się, by wszystkie Twoje „przydasie” były blisko Ciebie. Unikniesz w ten sposób marnowania czasu na szukanie wszelkich przyborów, które potrzebne będą do pracy, którą powinieneś/powinnaś wykonać już w hotelu. Po skończonej pracy przejdź od razu do zapakowania wszystkich używanych dotychczas długopisów, kabli i innych elementów w jedno konkretne miejsce, które pozwoli trzymać je przez całą delegację w jednym miejscu (np. w futerale do laptopa).

Trik nr 3: Żakiet, garsonkę i garnitur wieszaj od razu na wieszaku, tuż po przyjściu do pokoju hotelowego

Nie ma nic gorszego niż pozostawanie w służbowych ubraniach przez cały wieczór, już po pracy. Naszym obowiązkiem powinno być natychmiastowe przebranie się w ubrania prywatne w momencie, gdy już wiemy, że nie czekają nas żadne spotkania związane z delegacją czy calle wymagające oficjalnego dress code’u. Jeśli jesteś właścicielem specjalnego pokrowca na ubrania, to zdecydowanie warto chować takie rzeczy do miejsc przeznaczonych właśnie dla takich rzeczy. 

Trik nr 4: Nie rób bałaganu w walizce, zawsze składaj rzeczy tak, jak były zapakowane pierwotnie.

Pomoże to utrzymać początkowy porządek, który postał podczas wstępnego pakowania. Dzięki temu każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Do przechowywania brudnej bielizny przygotuj osobne etui lub torebkę, którą będziesz mógł/mogła schować do osobnej komory, by nie rzucała się w oczy od razu tuż po otworzeniu. W przypadku podróży zagranicznych pakowanie każdej części ubrań w osobny pokrowiec jest znanym i lubianym trikiem, gdyż pozwala ukryć wybitnie prywatne rzeczy przed wzrokiem obcych osób przewijających się podczas kontroli, np. na lotnisku.

Trik nr 5: Wieczorem pamiętaj o przetarciu butów i wyczyszczeniu rolką ubrań służbowych.

Jest to niewielki gest, ale jednak dużo daje. W ciągu dnia na ubraniach często osiada się kurz, sierść, włosy, które są szczególnie widoczne na ciemnych ciuchach. Dzięki takiemu przetarciu rolką, która zbierze najbardziej rzucające się w oczy paprochy, sprawisz, że Twój look zostanie od razu odświeżony. To samo tyczy się butów. Jeśli wymagają przetarcia wilgotną szmatką lub pastą do butów, to zrób to. Buty dają duży obraz Twojego podejścia do przekazanych obowiązków służbowych!

Dbaj o regularne wykonywanie obowiązków związanych z delegacją i pakowaniem!

Nie pozostawiaj niczego na ostatnią chwilę. Jeśli już wiesz, że będziesz jechać na służbową delegację, sprawdź, czy wszystkie ubrania i rzeczy, które planujesz zabrać są czyste. Jeśli nie – zrób odpowiednio wcześniej pranie. Pozwoli to uniknąć dodatkowych nerwów związanych z pakowaniem „na szybko”. Ponadto zawsze miej na podorędziu walizkę, w której trzymasz rzeczy używane tyko podczas podróży służbowych. Takie zachowawcze trzymanie wszystkiego w jednym miejscu pozwala uniknąć ewentualnych lęków związanych z myśleniem o tym, czy aby niczego się nie zapomniało. Ponadto lektura artykułu: Rozliczanie delegacji online – co jest potrzebne? ułatwi organizację Twojej delegacji w sieci, co znacznie skróci czas wykonywania Twoich obowiązków!

Początki delegacyjnych obowiązki zdają się być ciężkie „do ogarnięcia” na pierwszy rzut oka. Jednak jak to bywa w każdej kwestii, z czasem stają się codziennością. Dlatego nie należy się zniechęcać już na wstępie i od razu przechodzić do narzekania na swoją pracę. Wystarczy kilka prostych trików, które podano w tym artykule, by delegacyjne życie „na walizkach” było znacznie prostsze niż dotychczas!