Łóżeczko – jakie wybrać, aby niemowlak dobrze się w nim czuł?

Urządzenie pokoju dla nowego członka rodziny jest ważne, ale dla niemowlaka początkowo całym światem będzie łóżeczko, dlatego należy zadbać o jego właściwy wybór. Zdrowy i spokojny sen wpływa na prawidłowy rozwój pociechy. Czym powinno charakteryzować się łóżeczko dla niemowlaka?

Wysoka jakość materiałów i staranne wykonanie  

Trwałość i solidność to cechy, jakimi powinno wyróżniać się każde łóżeczko dla niemowlaka. Wybieraj meble sprawdzonych producentów, którzy mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów. Zyskasz pewność, że łóżeczko będzie wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Do produkcji mebli dla dzieci stosuje się wysokogatunkowe drewno. Często można natknąć się na łóżeczka dla niemowląt z drewna sosnowego lub bukowego oraz płyt MDF lub płyt laminowanych. Zastosowanie odpowiednich materiałów decyduje o trwałości oraz wytrzymałości produktu, ale również wpływa na jego estetykę.

Bezpieczeństwo dziecka – zgodność łóżeczka ze standardami

Zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprzyja temu, aby łóżko dla niemowlaka było bezpieczne, ale równie istotna pozostaje staranność wykończenia. Tylko meble wytwarzane zgodnie z polskimi i europejskimi normami, które otrzymały odpowiednie atesty, mogą być spokojnie użytkowane przez najmłodsze dzieci. O bezpieczeństwo swojej pociechy zatroszczysz się, wybierając łóżeczko marki Pinio: https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/lozeczko-dla-niemowlaka/. Jest to jedna z firm, która dba o najdrobniejsze szczegóły przy wyrobie mebli dziecięcych. W celu ograniczenia ryzyka reakcji alergicznych stosuje ekologiczne farby wodne.

Praktyczne i oryginalne rozwiązania

Bogata gama mebli dla dzieci pozwala rodzicom swobodnie dopasować je do potrzeb dziecka i swoich. Tak jest również, gdy chodzi o łóżeczko dziecięce. Klasyczny wariant jest komfortowy, ale może być wyposażony w dodatkowe funkcje. Łóżeczko z przewijakiem wyeliminuje problem osobnego kupowania przewijaka. Zyskasz pewność, że jest idealnie dopasowany do łóżeczka i się nie zsunie podczas przewijania dziecka. Dodatkową zaletą jest to, że przewijak jest na odpowiedniej wysokości, co sprawia, że nie musisz się schylać i możesz uniknąć bólu kręgosłupa. Dodatkową opcję stanowi również szuflada pod łóżkiem, która sprawdza się jako schowek na pościel lub inne rzeczy. Wśród oryginalnych rozwiązań znajduje się łóżeczko przekształcane w tapczanik. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy lub odwleczeniu poszukiwań nowego łóżka.

Design pełen lekkości

W pokoju dziecięcym ważną rolę odgrywa także estetyka, dlatego nie bez znaczenia jest wygląd mebli. W każdej aranżacji sprawdzi się łóżeczko niemowlęce o prostych i lekkich liniach oraz subtelnej kolorystyce. Najlepszym pomysłem są neutralne kolory: biel, beż, szary. Również naturalna barwa jasnego drewna stanowi doskonałe rozwiązanie. Są to kolory działające kojąco na układ nerwowy, a przy tym umożliwiające bezproblemową zmianę aranżacji poprzez przemalowanie wyłącznie ścian. Bez względu, na jaki kolor je przemalujesz, łóżeczko dalej będzie pasować do wystroju.