Loczki na prostownice – jak je wykonać?

Czy chcesz coś w sobie zmienić? Jeśli tak to świetnie trafiłaś. Mając proste włosy, śmiało możesz w kilka chwil otrzymać loczki. Zróbmy je na troszkę inny sposób. Chodzi o loczki na prostownicę. W jaki sposób używać tego urządzenia?

Jak to zrobić?

Te z was, które przyzwyczajone są do kręcenia włosów przy pomocy lokówki, zaskoczy na pewno techniki jaką są loczki na prostownice. O ile sam skręt lokówką się uzyskuje nawijając na nią po prostu pasmo i po przytrzymaniu odczekać kilka sekund, o tyle samej prostownicy używa się całkiem inaczej.

Jeśli zamierzamy kręcić loczki prostownicą, to musimy wybrać model, który ma krawędzie zaokrąglone. Obecnie większość prostownic takowe posiadana. W innych wypadkach splot się okaże za bardzo kanciasty i loki po prostu nie wyjdą. Pasmo zakręcone przy wykorzystaniu prostownicy nie powinno być przytrzymywane, ale przeciąga się po nim urządzeniem, w sposób jasno określony.

Czy loczki wykonane prostownicą są trwałe?

Jak kręcić włosy przy pomocy prostownicy, aby efekt uzyskany był znacznie trwalszy? Wiele w zasadzie jest zależne od naszych włosów. Jedne są przecież bardziej podatne na sam skręt, a w innym wypadku loku są kompletnie nietrwałe. Styliści jednak podpowiadają, jak sobie poradzić, aby zwiększyć szanse fryzury na przetrwanie.

Po pierwsze, nasze włosy poddawane skręceniu muszą być suche. Lepiej ich nie poddawać zabiegowi zaraz po farbowaniu czy też odbarwianiu. Dlaczego? Chodzi o to, że ciepło prostownicy przyczynić się może do ich zniszczenia czy też zmiany koloru. Jeśli mamy włos z natury delikatny oraz suchy, to lepiej je umyjmy dnia poprzedniego. Wówczas sploty będą o wiele bardziej gładkie, a włosy nasze uzyskają naprawdę zdrowy wygląd.

Znacznie lepszy skręt również uzyskujemy, jeśli przed samym użyciem prostnicy spryskamy nasze włosy teksturyzacyjnym produktem, który włosom nadaje plastyczności. Specyfiki tego rodzaju mają za zadanie sprawić, że włosy będą podatne bardziej na układane. Jednak musimy wiedzieć, że nie utrwalają one fryzury. Nadają się doskonale do zastosowania przed kręceniem loków prostownicą w przypadku włosów dosyć szorstkich czy też cienkich. Grube, ciężkie oraz wilgotne włosy lepiej będzie spryskać lakierem elastycznym do włosów jeszcze przed procesem kręcenia.

Na pewno w wykonywaniu takich loczków nie ma niczego skomplikowanego. Co więcej z każdym kolejnym razem nabierzemy wprawy. Po kilku razach będziemy to już robić jakby automatycznie. Naprawdę zrobienie loków będzie szalenie proste i co więcej bardzo szybkie.