Licówki porcelanowe Warszawa

Doskonały uśmiech to marzenie każdego. Klasyczne zabiegi wybielające nie przynoszą właściwych efektów? Zastanawiasz się, czy jest dla Ciebie jeszcze jakiś “ratunek”? Sprawdź ofertę licówek porcelanowych i zobacz czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Wskazania do założenia licówek

Licówki, czyli specjalne, cienkie płytki porcelanowe, to nakładki protetyczne, zakładane na zęby. Pozwalają zmienić nie tylko kolor zębów, ale też ich kształt.

Założenie licówek to nie tylko kwestie estetyczne, chociaż jest to jeden z najczęstszych powodów. Uzupełnienia protetyczne pozwalają również na korektę kształtu oraz zmianę wielkości zębów, w tym ich wzajemnych proporcji. Dzięki licówkom możliwe jest też zamknięcie przerw między zębami. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, u których występuje problem z pęknięciami na szkliwie.

Licówki porcelanowe w Wójcik Dental Clinic to doskonałe, indywidualne dopasowane rozwiązania. Ich wykonanie wymaga kilkukrotnego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego, należy jednak pamiętać, że zanim uzupełnienie protetyczne zostanie wykonane i założone na zęby pacjenta konieczne będzie wykonanie przeglądu. Zarówno zęby, jak i wszystkie tkanki przyzębia muszą być zdrowe. Dopiero potem możliwe jest pobranie wycisków i wykonanie licówek.

Licówki – czy to rozwiązanie dla każdego?

Porcelanowe licówki cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów, właściwie wykonane wyglądają naprawdę doskonale. Jednak nie zawsze mogą zostać wykorzystane. Możliwość założenia tego uzupełnienia protetycznego wymaga konsultacji stomatologicznej i indywidualnej oceny.

Jednym z podstawowych przeciwwskazań jest obecność wielu zmian próchnicznych, w tym także sytuacja, gdy u pacjenta występują duże wypełnienia. Licówki nie mogą być założone również w przypadku obecności w jamie ustnej zębów martwych lub krótkich. Przeciwwskazaniem będą też zaburzenia zwarcia lub problemy ze zgrzytaniem i ścieraniem szkliwa. Przykładem może tu być m.in. bruksizm. Licówki nie mogą zostać założone u osób z paradontozą lub gdy kondycja jamy ustnej ewidentnie świadczy o niewłaściwej higienie.