Lekka trwała unosząca włosy – na czym polega?

Obecne fryzjerskie techniki umożliwiają nam prostowanie loków, jak i także kręcenie włosów prostych. Jedną z najlepszych metod jeśli chodzi o loczki jest lekka trwała unosząca włosy. Nie jest jednak to już ta trwała, którą znamy z lat osiemdziesiątych. Obecnie preparaty do ondulacji, które się stosuje współcześnie, są o wiele mniej inwazyjne. Zapoznajmy się ze szczegółami.

Szczegóły

Lekka trwała unosząca włosy trwa maksymalnie do dwóch godzin i zawsze się rozpoczyna od mycia włosów. Fryzjer nakręca pasma na wałki oraz do tego spryskuje je obowiązkowo specjalnym płynem. Płyn jest najważniejszy w tym zabiegu. Składnikiem głównym tego płynu jest amonowy tioglikolan, który to przerywa dwusiarczkowe wiązania, które łączą ze sobą wszelkie cząsteczki protein. Znajdują się one w trzonie włosa. Każdy włos się składa z bardzo wielu wiązań. Wiązania pod wpływem związków z płynu pękają. Wskutek tego włosy stają się o wiele bardziej plastyczne i przy pomocy wałków nadać można im kształt pożądany. Płyn do ondulacji należy na włosach pozostawić na jakieś trzydzieści minut. Wszystko jest zależne od tego w jakiej kondycji są włosy, jakiej są długości, jak i także jakiego oczekujemy efektu. Bezpośrednio po spłukaniu płynu na włosy nałożony zostaje preparat, który nie tylko utrwala, ale także odżywia, regeneruje oraz nawilża.

Efekt trwałej ondulacji się utrzymuje przez dobrych kilka miesięcy.

Jakie są rodzaje trwałej ondulacji?

Chyba każdy z nas ma świadomość, że efekty najlepsze się uzyskuje na włosach mocnych oraz zdrowych. W salonach fryzjerskich do wyboru mamy przeróżne rodzaje ondulacji trwałej zależnie od samego typu włosów. O tym, który wybrać  z nich decyduje oczywiście fryzjer.

Pierwszym rodzajem jest kwaśna ondulacja. Jest ona mało inwazyjna. Loki po niej wyglądają bardzo naturalnie. Jej efekty się utrzymują do trzech miesięcy. Stosujemy ją w przypadku osłabionych włosów, rozjaśnianych czy też delikatnych.

Kolejny rodzaj ondulacji to ondulacja zasadowa. Przeznaczona jest dla normalnych włosów oraz włosów niezniszczonych innymi zabiegami. Jej efekt może się utrzymać nawet przez dziesięć miesięcy.

Wiele kobiet decyduje się także na trwałą ziołową. Jest to odmiana najłagodniejsza trwałej ondulacji, podczas której włosy dodatkowo są odżywiane specjalnymi ziołowymi wyciągami.

Zaś dwufazowa trwała wykonywana jest przy odrostach, które się zdążyły wyprostować od zabiegu poprzedniego trwałej. W takiej sytuacji nakłada na odrosty silniejszy płyn, a na włosy pozostałe – preparat łagodniejszy.