Leczenie kanałowe zęba – na czym polega i kiedy trzeba je zastosować?

Na samą myśl o leczeniu kanałowym wielu z nas paraliżuje lęk i obawa przed bólem, a także olbrzymimi kosztami, jakie generuje tego typu usługa dentystyczna. Postaramy się obalić mity dotyczące leczenia kanałowego, a także wskazać miejsce, gdzie warto dokonać stałego przeglądu naszej jamy ustnej.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Aby wyjaśnić, na czym polega leczenie kanałowe, warto w dużym uproszczeniu przybliżyć, jak zbudowany jest nasz ząb. Oprócz korzenia, który utrzymuje ząb w kości, na ząb składa się korona, czyli to co potocznie nazywamy zębem. Gdy próchnicą zostanie zaatakowana miazga wewnątrz korony, zazwyczaj towarzyszy temu silny ból. W takim przypadku stomatolodzy zalecają rozpocząć leczenie kanałowe, które polega na usunięciu miazgi z kanałów, oczyszczenia przestrzeni oraz wypełnieniu kanałów specjalistycznymi materiałami. Na koniec należy zabezpieczyć ząb przed przedstawianiem się bakterii.

Czyleczenie kanałowe jest bolesne?

Standardem jest, że podczas leczenia kanałowego, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, które sprawia, że przestaje on czuć ból oraz dyskomfort spowodowany oczyszczaniem kanałów zęba. Zdarza się, że kanałowe leczenie jest dużo bardziej skomplikowane i trwa nawet do 2-3 godzin. Zazwyczaj jednak stomatolog jest w stanie przewidzieć trudność wykonywanego leczenia i ma możliwość wykonać go podczas dwóch wizyt. Nowoczesne metody leczenia kanałowego mają za zadanie skrócić czas zabiegu, zmniejszyć ilość potrzebnych wizyt oraz zredukować ból podczas leczenia.

Leczenie kanałowe Gdynia pod mikroskopem – na czym polega endodoncja?

Dużą innowacją w leczeniu miazgi zęba jest korzystanie z mikroskopu podczas leczenia. Taki dokładny obraz pozwala lepiej oczyścić kanały zęba, a także skrócić czas trwania wizyty. Mikroskop daje możliwość powiększyć obraz zęba aż 25-krotnie, co jest szczególnie ważne w przypadku leczenia zębów trudnodostępnych, o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu kanałów.

Gdzie skorzystać z leczenia kanałowego w Gdyni pod mikroskopem?

Endodoncja to nowa metoda, która znacznie zrewolucjonizuje stomatologię i z pewności poprawi komfort pacjenta podczas nieprzyjemnego leczenia, jakim niewątpliwie jest „kanałówka”. Dla mieszkańców Pomorza oraz osób, którym ból zęba zaskoczy podczas urlopu w Trójmieście, polecamy skorzystać z usług nowoczesnej kliniki stomatologicznej Dentalsand, która specjalizuje się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem.