Okazuje się, że laminować można nie tylko dokumenty czy też podłogi, ale także włosy. Co więcej możemy to robić w domowych warunkach. Obecnie prawdziwym hitem jest laminowanie włosów żelatyną.
Laminowanie włosów i fryzjera oraz w domu
Laminowanie włosów żelatyną wykonuje się w domu. Z kolei w salonie fryzjerskim spotkamy się z laminowaniem włosów kreatyną. Tak, jak w przypadku dokumentów czy też mebli robi się to, aby móc zabezpieczyć pasma przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, nadać im gładkość, blask oraz wygładzić ich powierzchnię. Kosmyki także zyskują na objętości oraz elastyczności. Na dodatek poprawia się ich kondycja.
Laminowanie włosów przy pomocy keratyny to zabieg pielęgnacyjny czteroetapowy, który ma właściwości nawilżające, regenerujące oraz odżywcze. Sam koszt waha się od trzystu do siedmiuset złotych.
Zaś laminowanie włosów wspomnianą żelatyną spokojnie przeprowadzimy w domu, aby móc poprawić wygląd oraz kondycję zniszczonych i matowych kosmyków. Żelatyna zbudowana jest z kolagenu, który na pasma nałożony bardzo podobnie do keratyny – zamyka łuski oraz także buduje ochronną warstwę. Kosmyki z kolei zyskują blask oraz są przyjemne w dotyku. Co więcej kuracja z użyciem produktu, który jest dostępny w sklepie spożywczym kosztuje o wiele mniej w porównaniu z zabiegiem w salonie fryzjerskim. Dowiedzmy się na czym to dokładnie polega?
Laminowanie dla osób początkujących
Zabieg laminowania możemy przeprowadzić w sposób samodzielny w domu. Sporo zaoszczędzimy przy tym. Koszt laminowania włosów domowego to maksymalnie dwa złote. Jak wykonać taki zabieg samodzielnie?
Zanim przejdziemy do właściwego zabiegu należy umyć włosy szamponem. Oczywiście dokładnie płuczemy oraz osuszamy ręcznikiem. W kolejnym kroku gotujemy wodę. Do szklanki wsypujemy jedną łyżkę żelatyny oraz trzy łyżki gorącej wody. Mieszamy do rozpuszczenia całkowitego żelatyny. Jeśli żelatyna słabo się rozpuszcza to dodajmy troszkę wody.
Do żelatyny rozpuszczonej dodajemy łyżkę ulubionej odżywki do włosów bądź maski. Znów mieszamy. Taką mieszankę nakładany na włosy i wcieramy w zasadzie w każdy kosmyk.
Włosy owijamy folią bądź nakładamy czepek. Głowę owińmy ręcznikiem lub załóżmy termo-czepek. Włosy muszą mieć ciepło.
Po upływie trzydziestu bądź czterdziestu minut zmywamy maskę ciepłą wodą. I to już koniec. Musimy przyznać, że jest to bardzo proste. Nikt nie będzie miała problemu z przygotowaniem takiej mieszanki. Pamiętajmy, aby wszystko przygotowywać według powyższych instrukcji. Jest to bardzo ważne.