Kwasy omega – niezbędne w naszej diecie

Dzisiejsza wiedza na temat zdrowia jest niezwykle szeroka nie jedynie wśród specjalistów, ale także wśród osób w żaden sposób nie związanych chociażby z kwestią medycyny czy dietetyki. Wszystko dzięki popularyzacji tego typu wiedzy w bardzo różnych mediach. Odnośnie tego w jaki sposób się odżywiać możemy się dowiedzieć z bardzo różnych mediów.

Kwasy omega – dlaczego są tak ważne?

O znakomitych właściwościach kwasów omega wiadomo nie od dziś. Publikacje naukowe pojawiały się w tym temacie już w ubiegłym stuleciu, a wiele kolejnych analiz i badań wskazuje na to, że właściwe ich zbilansowanie w naszej diecie wpływa korzystnie na bardzo wiele kwestii. Omega to przede wszystkim działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i wspomagające pracę naszego mózgu. Istnieją przesłanki co do pozytywnego wpływu na atopowe zapalenie skóry, jak również w chorobach nowotworowych. Właściwa ich podaż i zbalansowanie jak widać może więc wpłynąć na bardzo wiele kwestii zdrowotnych. Pozytywnie wpływają chociażby w problemach układu krążenia.

Gdzie szukać kwasów omega w diecie?

            Kwasy omega znajdziemy oczywiście w wielu produktach spożywczych, z którymi mamy zwykle na co dzień styczność. Dla kwasów omega 6 to przede wszystkim oleje roślinne – chociażby słonecznikowy, rzepakowy lub sojowy, a także olejach z pestek winogron, pszenicy i wiesiołka. Kwasy omega znajdziemy jednak również w popularnym tofu, orzechach włoskich czy też w czarnej porzeczce. Omega 9 powinniśmy natomiast poszukiwać w oliwie z oliwek i oleju rzepakowym. Kwasy omega 3 to natomiast tłuste ryby morskie, siemię lniane i olej z siemienia, orzechy i inne oleje roślinne. Jak więc widać odnalezienie ich w swojej diecie nie jest tak skomplikowane i profilaktyczne ułożenie jadłospisu bogatego w te właśnie produkty może wpływać na nas bardzo pozytywnie i korzystnie. Więcej informacji na: Estrovita.pl.

Czy warto suplementować kwasy omega?

Pomimo że teoretycznie jesteśmy w stanie zapewnić sobie właściwą podaż tychże kwasów tłuszczowych, jest to zwykle zadanie dość trudne. Szczególnie jeżeli chcemy, by przyjść kwasy tego typu we właściwych proporcjach. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na suplementację kwasów omega za pomocą specjalnych preparatów. Tego typu środki pozwalają na zapewnienie sobie znacznie lepszego stanu zdrowia, być może nawet uniknięcie niedoborów, a w konsekwencji także poważnych chorób. To pewność, że przyjmujemy właściwie zbalansowaną mieszankę najlepszych kwasów tłuszczowych omega w dokładnie takich proporcjach jakich potrzebuje nasz organizm.