Kurtki jeansowe damskie. Z czym warto je nosić?

Kurtki jeansowe damskie to ponadczasowy klasyk który znajdziemy w szafie każdej modnej kobiety. Jednak czy oznacza to, że można je nosić do wszystkiego? Do czego pasują kurtki jeansowe? Z jakimi ubraniami nie grają? Warto przybliżyć ten temat, aby być zawsze pewną swojego stylu.

Kurtki jeansowe – do czego pasują ?

Kurtki jeansowe (Fasoni.pl) można założyć zarówno do spodni jak i do sukienki. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, warto postawić na klasykę. Mowa tu o tak zwanym all jeans look, czyli założeniu zarówno kurtki jak i spodni z tego samego materiału – denimu. Jeśli wybierzemy taką stylizację warto pamiętać, że materiał spodni powinien jak najbardziej przypominać ten kurtki. W ten sposób stworzymy zestaw, który nie będzie wydawał się nie na miejscu. Wybierzmy więc jeansy i okrycie wierzchnie o takim samym kolorze i fakturze materiału. Jeśli wybierzemy bowiem podobny materiał, ale różniący się na przykład kolorem, może to sprawić, że nasz look będzie wyglądał na niedopasowany. Co innego jeśli spróbujemy z kontrastowymi materiałami. Sprawdzić się tu może na przykład biała kurtka i ciemnoniebieskie spodnie.

Inną ciekawą opcją może być zestawienie damskiej kurtki jeansowej z sukienką. Klasyczna kurtka o nieprzekombinowanym kroju może być doskonałym uzupełnieniem krótkiej sukienki w kwiaty. Taki look z pewnością zostanie pozytywnie odebrany na plenerowej imprezie czy innym niezobowiązującym spotkaniu. Całość zestawu dopełnią białe sneakery lub tenisówki.

Z czym nie nosić jeansowej kurtki?

Jeansowa kurtka damska z pewnością nie sprawdzi się w bardziej formalnych zestawieniach. Nie będzie ona pasować do eleganckich spodni czy sukienki koktajlowej. Jeśli więc planujemy gdzieś wyjście jako office lady, od razu odłóżmy pomysł założenia jen. Ma ona bowiem dość jasne konotacje, które kojarzą się raczej ze stylem alternatywnym niż klasyczną modą damską. Kurtka jeansowa to wciąż świetny element garderoby, pamiętajmy jednak że nie pasuje do wszystkiego.
Inną złą opcją jest założenie jej do spodni dresowych. Dresy to z kolei pozycja zbyt luźna, która nie pasuje do kurtki o wyjściowym charakterze. W końcu nikt nie uprawia sportu w kurtce jeansowej!