Kurtka Parka – stylizacje

Historia parki sięga lat czterdziestych dwudziestego wieku. Parka została zaprojektowana na potrzeby armii amerykańskiej. Cechowała się funkcjonalnością i uniwersalnością. Była jednocześnie lekka i nie krępowała ruchów żołnierza, a jednocześnie doskonale chroniła jego ciało przed wiatrem i chłodem. Choć początkowo był to jedynie element ubioru militarnego, z czasem została zaadoptowana na potrzeby cywilów. Zyskała nowe kroje, kolory, różne materiały i faktury wykończenia.

Parka, jak wygląda?

Parka jest kurtką o dość luźnym i raczej obszernym kroju. Aby nadać sylwetce kobiecego kształtu zazwyczaj jest wiązana w pasie za pomocą paska, sznurka lub wszytych gumek. Cechą charakterystyczną parki jest duży kaptur. Parka damska jesienna i zimowa posiadają kaptur obszyty futerkiem naturalnym lub sztucznym oraz ocieplenie wykonane z puchu. Kolejną cechą parki są duże, funkcjonalne kieszenie. Największy wybór parek znajdziesz w sklepie Fasoni.pl, wyróżnia go duży wybór kolorów i fasonów.

Popularne kolory

Podstawowe kolory parek wywodzą się z jej militarnych korzeni. Są to odcienie zieleni, oliwki i khaki. Te podstawowe barwy zostały z czasem uzupełnione o wersje kolorystyczne bardziej kobiece, w tym beże, pastele, odcienie błękitu, a nawet różu.W zależności od modelu parka może być krótsza, lub dłuższa. Kurtki sięgające do kolan określane są jako płaszcze parki.

Parki, uniwersalność

Kurka tego typu pasuje do niemal każdej stylizacji. Zarówno tej bardziej klastycznej, jak również mniej oficjalnej, a nawet sportowej.
W zależności od modelu, parki posiadają dodatkowe zdobienia, guziki, naszywki i sznurki.Jednobarwna kurtka w bardziej klasycznym wydaniu, zestawiona ze stonowanymi kozakami i tradycyjną, prostą sukienką jest dobrym wyborem na bardziej oficjalne wyjścia.

Parka w wersji codziennej

Do codziennych stylizacji pasują parki krótsze, wielobarwne lub jednobarwne, ale za to w bardziej odważnych odcieniach. Oczywiście nadal dobrym rozwiązaniem jest posiadacie topowej parki w kolorze khaki.

Parka w wersji sportowej

Luźna, kolorowa parka będzie idealnym uzupełnieniem stroju sportowego. Zestawiona ze spodniami lub legginsami, swobodną bluzą i lekkim obuwiem odejmie lat i doda całości lekkości i świeżości. Charakter stylizacji można dodatkowo podkreślić za pomocą dodatków, w tym szali, torebek i różnego rodzaju nakryć głowy.