Argentyńskie tango to żywiołowy taniec prosto z gorącej Ameryki Południowej, którego historia sięga XIX wieku. Wtedy tańczyły go głównie pary męsko-męskie, dziś jest w nim miejsce również dla kobiety. W tangu argentyńskim dominuje namiętność, zmysłowość i pasja, dlatego często mówi się o nim, że to „taniec kochanków”. Jeśli mężczyzna chce uwieść kobietę w tańcu, tango argentyńskie, to najlepszy wybór.
Jak nauczyć się tańczyć tango argentyńskie?
Tango argentyńskie w dużej mierze opiera się na improwizacji, warto jednak znać najważniejsze zasady tego stylu i podstawowe kroki. Można spróbować nauczyć się ich samodzielnie korzystając z tutoriali, czyli video poradników dostępnych w internecie, o wiele łatwiej jednak będzie się szkolić w sposób tradycyjny, pod okiem instruktora prowadzącego kurs tańca argentyńskiego w profesjonalnej szkole tanecznej. Taki trener nie tylko pokaże nam właściwe ruchy, ale też wskaże i pomoże poprawić popełniane przez nas błędy.
Dla kogo kurs tańca argentyńskiego będzie dobrym wyborem?
Kurs tańca argentyńskiego z k-polanski.com to propozycja zarówno dla par, jak i dla singli. Poleca się go zwłaszcza osobom, które lubią improwizację i czują się swobodnie w spontanicznych sytuacjach, ale też tym, które chciałyby oswoić się z improwizacją i obudzić w sobie spontaniczną żywiołowość. Tango argentyńskie pozwala zatracić się w tańcu, a przy okazji również otworzyć na dialog i nauczyć odczytywać sygnały wysyłane przez płeć przeciwną w ruchach, gestach i spojrzeniach. Między innymi dlatego taki kurs tańca to świetny pomysł na randki – nic tak nie zbliża jak wspólne tango.
Jak wybrać odpowiedni dla siebie kurs tańca argentyńskiego?
Każdy kurs tańca dostępny jest w trzech wersjach: dla początkujących, dla średniozaawansowanych i dla zaawansowanych. Pierwszy przeznaczony jest dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z danym tańcem, na drugi powinni się zdecydować ci, którzy opanowali jego podstawy, trzeci natomiast będzie odpowiedni dla doświadczonych tancerzy, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności. Można wybierać także spośród dwóch różnych form prowadzenia lekcji: indywidualnej i grupowej – w tym przypadku o wyborze decydują wyłącznie osobiste preferencje.