Są takie książki sensacyjne, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i czytelnik tak bardzo chce rozwikłać zagadkę, że nie może się oderwać od czytania. To gwarantuje jakość i wartość czytelniczą wybranej pozycji literackiej. Oto 4 tytuły, które zapewnią Ci sporą dawkę emocji w jesienno-zimowe wieczory.
Polecane książki sensacyjne pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Nie zmarnujesz obu tych rzeczy, ponieważ masz pewność, że to warta Twojej uwagi literatura. Przygotuj sobie cichy kącik do czytania, dobre oświetlenie i aromatyczną herbatę. Zaczynamy!
„Telefon od anioła” – Guillaume Musso
Nie wiadomo czy przypadek, czy przeznaczenie decydują o tym, że Madeline i Jonathan, wpadając na siebie na lotnisku, zamieniają swoje telefony komórkowe. Kiedy oboje się orientują, dzielą ich już tysiące kilometrów. Oboje przegrywają z ciekawością i zaczynają sprawdzać zawartość aparatów. Znajdują intymne zdjęcia, e-maile i SMS-y, które kryją interesujące informacje. Przeszłość zaczyna ich fascynować – bohaterów jednak zwiąże mroczna tajemnica, którą każde z nich będzie chciało wymazać z pamięci. To kryminał, który pokazuje, że czasem lepiej jest się powstrzymać od grzebania w cudzych rzeczach. „Telefon od anioła” zachwyca niesamowitymi zwrotami akcji, które zmieniają tę historię w dreszczowiec o takiej intensywności, jakiej autor jeszcze nie osiągnął.
„Katharsis” – Maciej Siembida
„Katharsis” to polsko-grecka saga, której akcja toczy się ponad 60 lat temu. Kostas jest partyzantem, który w 1949 roku trafia do tajnego szpitala na wyspie Wolin. Pomimo zmiany tożsamości przeszłość zaczyna prześladować mężczyznę i zmierza do nieuniknionej tragedii. Oprócz Kostasa pojawiają się także trzej inni bohaterowie, których losy splotą się w kopalni uranu – miejscu, gdzie Sowieci wydobywali surowiec do budowania bomby atomowej. Książka swoją fabułą podejmuje problem wolności oraz tego, jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywa los. „Katharsis” wyróżniają częste i niespodziewane zwroty akcji, które nie pozwalają czytelnikowi się nudzić. Warto sięgać również po inne pozycje tego autora, jak: „Kukły”, „Wotum” czy „Miejsce i imię”.
„Czerwona ziemia” – Marcin Meller
Marcin Meller w swoim thrillerze przenosi czytelnika do Afryki, w której sam spędził 2 lata.
W swojej książce prezentuje Wiktora Tilszera, dziennikarza, który przemierza Czarny Ląd wzdłuż i wszerz, przeżywając piękną, ale niebezpieczną przygodę życia. Potem autor przenosi czytelnika do roku 2020, w którym to Marcin Tilszer, syn Wiktora, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem. Tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony! Jest pełna sensacyjnych przygód i szybko zmieniających się akcji, ale opowiada także o relacji między synem i ojcem oraz tęsknocie do Afryki. To jedna z lepszych pozycji tego roku!
„Nie ufaj mu” – Remigiusz Mróz
Książka „Nie ufaj mu” polskiego mistrza kryminałów to kontynuacja losów Iny Kobryn – bohaterki, jaką autor zaprezentował w powieści „Wybaczam Ci”. Thriller prezentuje kobietę gotową do tego, by pozostawić za sobą traumatyczne przeżycia i ruszyć do przodu. W jej życiu pojawił się kochający mężczyzna, na którego tyle lat czekała. Siostra przygotowuje się do ślubu z mężczyzną, który oświadczył jej się po wielu latach. Wszystko układa się cudownie do czasu tajemniczej wiadomości, która wszystko zmienia. „Nie ufaj mu” – to słowa, które wywracają do góry nogami życie obu kobiet. Czy człowiek, za którego podaje się przyszły maż siostry, skrywa jakieś tajemnice? Pojawiają się nowe fakty, które sprawiają, że nic co było, nie jest już takie same.
Książki sensacyjne dostarczają czytelnikowi sporą dawkę rozrywki, dlatego warto zaopatrzyć się w ciekawe pozycje, by w jesienno-zimowe wieczory móc oderwać się od rzeczywistości. Szukaj sprawdzonych poleceń, by zminimalizować ryzyko nietrafionej literatury!