Kriolipoliza — urządzenia, przebieg zabiegu i jego efekty

Zabiegi kosmetyczne umożliwiające zredukowanie tkanki tłuszczowej cieszą się obecnie olbrzymią popularnością. Jeśli chcesz poszerzyć ofertę swojego salonu i wprowadzić do niej także zabiegi wyszczuplające, wyposaż gabinet w odpowiedni sprzęt. W jego skład mogą wejść na przykład urządzenia do kriolipolizy. Na czym polega ten zabieg i jakie sprzęty są przy nim wykorzystywane? Jak wybrać urządzenia do kriolipolizy, by nie żałować swojego wyboru?

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to znana i ceniona metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która bywa nazywana „odchudzaniem zimnem”. W pojęciu tym kryje się istota tego zabiegu — polega on na wymrażaniu komórek tłuszczowych. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowicę zabiegową urządzenia do kriolipolizy do określonej partii ciała, a następnie ochładza poddawany zabiegowi obszar. Niska temperatura niszczy komórki tłuszczowe, które następnie są wydalane przez organizm. Zabiegi kriolipolizy pozwalają zredukować nawet do 45% tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała.

Kiedy przeprowadza się kriolipolizę?

Na kriolipolizę najczęściej decydują się panie mierzące się z problemem nadprogramowych kilogramów. Już pojedynczy zabieg jest w stanie w zauważalny sposób wyszczuplić daną partię. Możliwość zredukowania tkanki tłuszczowej w określonym rejonie ciała to także kusząca perspektywa dla tych osób, które nie mają nadwagi, lecz pragną pozbyć się tłuszczu wyłącznie z kolan, łydek czy karku. Zabiegowi temu najczęściej poddaje się jednak brzuch, uda, pośladki czy „boczki”. 

Od czego zależą efekty kriolipolizy

To, jakie efekty uda się osiągnąć, zależy nie tylko od jakości i parametrów urządzenia, lecz również od wyjściowego poziomu tłuszczu w poddawanym zabiegowi obszarze ciała klienta. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także to, ile zabiegów liczy sobie dana seria. Należy także pamiętać, że rezultaty kriolipolizy nie są widoczne od razu — pierwsze efekty zaczniemy dostrzegać najwcześniej po upływie około dwóch tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Aby wyszczuplenie okazało się trwałe, klient musi pamiętać o wdrożeniu zdrowych nawyków, które pozwolą mu utrzymać optymalny poziom tkanki tłuszczowej. Zalecana jest regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.

Kriolipoliza – urządzenia. Jak wybrać sprzęt do zabiegu?

Od tego, jaki sprzęt znajdzie się w salonie kosmetycznym, zależeć będzie to, jak skuteczny będzie zabieg. Urządzenia do kriolipolizy charakteryzują się istotną różnorodnością dostępnych funkcji i szerokim zakresem cen. Salony kosmetyczne często decydują się na sprzęty, które łączą w sobie wiele funkcjonalności.

Szczególną popularnością cieszą się kombajny kosmetyczne — złożone urządzenia umożliwiające wykonywanie kilku różnych zabiegów, niekiedy także jednocześnie. Przykładem może być urządzenie z głowicami wykonującymi kriolipolizę oraz elektrostymulację falą elektromagnetyczną. Przed zakupem sprzętu należy pamiętać o upewnieniu się, że posiada on deklarację zgodności CE, a sprzedający je podmiot to renomowana firma udzielająca gwarancji na swoje produkty.