Kozieradka na włosy – jak stosować?

Kozieradka na włosy jest nazywana także grecką koniczyną. Kozieradka jest świetnym sposobem na wypadanie włosów. Jest na dodatek niedroga, ogólnodostępna, jak i także niezwykle prosta w stosowaniu. Wpływ dobroczynny kozieradki na włosy był już znany naszym babciom. Do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością.

Na jakie efekty można liczyć?

Kozieradka na włosy jest nakładana na włosy w postaci wcierki. Jest to rozwiązanie idealne dla włosów wypadających. Stosując z kozieradki wcierkę w sposób regularny na włosy, zauważymy na pewno efekty. Włosy przestaną się nam przetłuszczać, skóra głowy przestanie swędzieć oraz łuszczyć, a same włosy będą na pewno lepiej wyglądać oraz będą znacznie gęstsze.

Działanie kozieradka między innymi zawdzięcza lecytynie, cholinie, witaminom A, B oraz C, pierwiastkom, fosfolipidom i zawartością magnezu, krzemu, żelaza, potasu oraz selenu. Pamiętajmy jednak, że jeśli wypadanie włosów jest objawem choroby czy też stresu, to kozieradka na niewiele się zda.

Stosowanie kozieradki

Wcierka do włosów właśnie z kozieradki jest niezmiernie łatwa w zastosowaniu. Należy bardzo dobrze ją wetrzeć w skórę głowy oraz pozostawić na jedną do trzech godzin. Niektóre osoby wcierkę zostawiają na włosach na noc, a rano myją je.

Wcierkę z kozieradki nakładać można na skórę głowy przy wykorzystaniu dozownika bądź też strzykawki bez igły. Kozieradkę na włosach powinniśmy trzymać pod folią lub ręcznikiem w cieple. Efekty działania kozieradki na włosach są widoczne po około miesiącu stosowania codziennego.

Przygotowanie wcierki

Zrobienie specjalnej wcierki z kozieradki jest niezwykle proste. Nasiona kozieradki musimy zaparzyć. Jedną łyżkę kozieradki należy zalać szklanką wrzątku. Bardzo ważne jest to, aby mieszaninę tą zaparzać przez kilkanaście minut. Następnie go odsączamy, a napar ostudzony przelewamy do butelki. Wcierkę do tygodnia można przechowywać w lodówce.

Pamiętajmy o tym, że nie każda osoba stosować może na swoje włosy wcierkę z kozieradki. Przeciwwskazaniem chociażby jest androgenowe łysienie u mężczyzn, ponieważ ziele może nasilić wszelkie objawy.

Co więcej pamiętajmy o tym, że wypadanie włosów może być efektem przemęczenia, cukrzycy, przewlekłego stresu czy też zaburzeń hormonalnych. Warto udać się do lekarza oraz wykonać wszelkie badania, zanim użyjemy na nasze włosy kozieradki. Jest to bardzo ważne. Pamiętajmy, że nikomu nie chcemy zrobić na złość, ale wizyta lekarska jest ważna. Wykluczmy choroby, a na pewno będziemy spokojniejsi i będziemy mogli używać spokojnie kozieradkę.