Koszula porodowa – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Koszula porodowa znajduje się oczywiście na liście wyprawki szpitalnej każdej przyszłej mamy. Istnieje tak naprawdę wiele rodzajów koszul do porodu oraz do karmienia. Dlatego też powinniśmy poświęcić chwilę, aby móc wybrać koszulę do porodu, która będzie wręcz idealna. Chociaż większość kobiet boi się momentu porodu, to jednak chcą się czuć ładnie oraz przede wszystkim wygodnie.

Cechy koszuli do porodu

Koszula porodowa powinna spełnić jasno określone wymagania. Warto także zwrócić uwagę na odpowiednią długość koszuli. Koszula do porodu nie może być dłuższa niż do kolanek. Jeśli koszula będzie znacznie dłuższa, to będzie ona przeszkadzała w porodowej akcji zarówno samej kobiecie, jak i także lekarzowi oraz położnej.

Fason koszuli tak naprawdę nie ma w ogóle znacznie. Koszula przede wszystkim ma być wygodna oraz ma spełniać wszelkie swoje funkcje. Jednak należy pamiętać, że koszula porodowa musi sprawić, że będziemy się w niej czuć komfortowo na porodowej sali oraz zakrywać te miejsca, które chcemy zakryć.

Rodzaje koszuli do porodu

Koszula porodowa jest dostępna między innymi w jednorazowej wersji. Koszula jednorazowa do porodu jest dla wielu kobiet rozwiązaniem idealnym, ponieważ koszula do porodu pobrudzi się na pewno krwią, a takie plamy trudno sprać. Dlatego nie warto wydawać zbyt dużym kwot pieniężnych na koszulę do porodu. Tak naprawdę to wiele osób zapomina o przeznaczeniu jej i sobie nie zdaje sprawy, że podczas porodu jest bardzo łatwo o jej pobrudzenie oraz także zniszczenie.

Bardzo często się również zdarza, że koszula przez nas wybrana nie zdaje po prostu egzaminu oraz położne nie wyrażają zgody na jej założenie, ponieważ będzie tylko przeszkadzać podczas porodu. Jeśli koszula nie spełni wymagań, to kobiety otrzymują odpowiednią od szpitala. Chociaż koszule zapasowe do porodu, które są dostępne w szpitalach nie wyglądają zbyt zachęcająco, spełnią możliwie najlepszą swoją funkcję.

Podczas wyboru koszuli zwróćmy uwagę czy koszula posiada guziki, czy nie. Z praktycznych względów lepiej będzie wybrać koszulę do porodu bez rozpinania. Nie pokażemy dzięki temu na porodówce za dużo przez przypadek. Nie powinniśmy także wybierać koszuli z wycięciem do karmienia piersią, ponieważ koszula idzie po prostu do wyrzucenia. Na pewno powyższe wskazówki pomogą nam wybrać odpowiednią koszulę, która nie tylko spełni wymagania szpitala, ale także kobiety, którą czeka poród. Wybór na rynku jest ogromny. Możemy wybierać w zasadzie do woli. Postawmy na koszulę wręcz idealną.