Kosmetyki online – dlaczego Polacy zakochali się w drogeriach internetowych?

Coraz więcej osób jest bardziej świadomych jeśli chodzi o dobór kosmetyków. Wiedza na temat szkodliwości sztucznych konserwantów, parabenów czy SLS jest również coraz większa. Z tego powodu klienci drogerii poszukują kosmetyków naturalnych. Wybór tych ostatnich jest największy w drogeriach internetowych. To jeden z powodów dlaczego Polacy zakochali się w kupowaniu kosmetyków online. Jakie są inne?

Drogeria internetowa oferuje atrakcyjne promocje i niższe ceny 

Choć stacjonarnie można zakupić kosmetyki w atrakcyjnej cenie, to jednak ze względu na koszty własne związane z zatrudnianymi pracownikami, czy też koniecznością opłaty mediów i wynajmu powierzchni, ceny nie mogą równać się z tymi, które oferuje Drogeria Pinali.pl. Oczywiście tu koszty są inne, wszak sklep sporo musi zainwestować w marketing i pozycjonowanie, niemniej jednak koszty mimo wszystko mogą być niższe, bo nie trzeba choćby utrzymywać magazynu. Wiele drogerii online funkcjonuje bowiem w ramach umowy dropshippingowej z hurtownią kosmetyków naturalnych. Dzięki temu mogą oferować produkty dostępne w hurtowni i nie muszą mieć ich fizycznie na stanie. Jednocześnie dzięki integracji widoczna jest dostępność poszczególnych produktów lub braki magazynowe, które jednak są szybko uzupełniane. Dzięki takiej współpracy oferta drogerii online może być znacznie szersza, a ceny bardziej atrakcyjne nie tylko wtedy gdy organizowane są okresowe promocje, ale również gdy są regularne. 

Duży wybór kosmetyków naturalnych bez sztucznych barwników, parabenów i SLS 

Lista szkodliwych produktów dodawanych do kosmetyków w celu poprawy ich gęstości, koloru, lepszego pienienia się w przypadku szamponów, czy uzyskania dłuższego terminu przydatności jest bardzo długa. Wybierając ofertę Pinali.pl oferującej, także naturalne (kosmetyki z Azji – zobacz ofertę zapewniasz sobie najwyższą jakość produktów, które nie podrażniają Twojej skóry, nie zatykają porów, są lekkie, a zatem nie obciążają jej i praktycznie nie czuje się ich na twarzy. Dotyczy to kremów, ale i podkładów czy pudrów mineralnych. Dzięki temu makijaż może być perfekcyjny, a jednocześnie skóra odżywiona, nawilżona,  pory nierozszerzone i niezapchane.

W przypadku kosmetyków, których używa się codziennie Polki i Polacy szukają takich produktów, które będą miały działanie nawilżające, oczyszczające, odżywiające czy też matujące i kojące, ale jednocześnie ich częste użytkowanie nie będzie prowadziło do nadprodukcji sebum bądź też przesuszenia skóry (w zależności od działania kosmetyku). Warto przyjrzeć się chociażby szamponom. Te oferowane w sklepach stacjonarnych bardzo często zawierają szkodliwe SLS, czy oleje mineralne. Ten pierwszy składnik to sól sodowa siarczanu oksyetylowanego alkoholu laurylowego. Ma działanie silnie podrażniające. Może powodować świąd, pieczenie, a nawet łojotok. To ten składnik odpowiada za silne pienienie się kosmetyków takich jak szampon do włosów czy żel do ciała. Na pewno z produktów zawierających SLS powinny zrezygnować osoby, które mają wrażliwą skórę, skłonność do łojotoku, choroby skóry głowy, czy też nadmiernie wypadające włosy. One bezwzględnie powinny wybierać szampony, które tworzone są na bazie wyłącznie albo prawie wyłącznie naturalnych składników. Ponieważ świadomość co do tego jest coraz większa, zwiększa się też zainteresowanie drogeriami online, które oferują takie produkty w większej ilości niż tradycyjne drogerie stacjonarne. 

Wybór kosmetyków cruelty free dla świadomych konsumentów 

Wiele osób, które są wegetarianami i weganami szuka kosmetyków opartych na naturalnym składzie roślinnym, bez dodatków pochodzenia zwierzęcego, ale również takich, których składniki nie były testowane na zwierzętach. Takie firmy można znaleźć chociażby na stronie PETA i taki asortyment oferuje wiele drogerii internetowych. Często niektórych kosmetyków nie można znaleźć w tradycyjnych drogeriach, mimo że są bardzo dobrej jakości. Kosmetyki cruelty free posiadają specjalne oznaczenia. Wśród nich można znaleźć nie tylko produkty zagranicznych marek, ale także polskich, wśród których można wybrać wiele kosmetyków naturalnych. 

Niskie ceny, zrównoważony skład kosmetyków, powstałych z dbałością o środowisko, produkcja pozbawiona okrucieństwa i szeroki dostęp do kosmetyków naturalnych to główne, choć oczywiście nie jedyne powody, dlaczego drogerie internetowe cieszą się tak dużym powodzeniem wśród Polaków. Można w nich znaleźć prawdziwe perełki, a do tego liczyć na fachowe doradztwo, dostęp do rankingów produktów i opinii poszczególnych klientów. Wreszcie można kosmetyki idealnie dopasować do potrzeb swojej skóry. Czy potrzeba czegoś więcej? To raczej pytanie retoryczne…