Kolczyki na ucho – alternatywa przekłuwania.

Kolczyki stanowią niemal nieodzowny element garderoby. Nadają każdej stylizacji niepowtarzalnego uroku i elegancji. Jednak, co zrobić w sytuacji, w której ktoś nie chce, bądź ma przeciwwskazania zdrowotne do przekłucia uszu? Może zdecydować się na noszenie kolczyków, które nie wymagają przekłuwania. Brzmi ciekawie, prawda?

Kolczyk na ucho — dla kogo?

Piercing niektórym osobom może kojarzyć się z bólem bądź dyskomfortem, czego rezultatem jest brak chęci przekłucia uszu. Inni nie decydują się na ten zabieg ze względu na obowiązujący w swojej pracy dress code. Jeszcze inni chcą poeksperymentować ze swoim wyglądem. Kolczyki na uszach, które nie wymagają przekłuwania, a co za tym idzie, nie zostawiają dziurek, mogą pomóc im w podjęciu decyzji dotyczącej noszenia takiej ozdoby na stałe.

Niestety część osób ma przeciwwskazania zdrowotne do wykonania piercingu. Decyzję o nim, powinny szczególnie przemyśleć osoby zmagające się z alergią. Nikiel mógłby wywołać u nich reakcję alergiczną, co w połączeniu z brakiem wystarczającej pielęgnacji ucha może skutkować niepożądaną infekcją. Jeśli należysz do ich grona, istnieje pewne rozwiązanie. Zamiast tradycyjnych kolczyków, możesz wybrać te na magnes. Przy ich zakupie, zdecyduj się na wysokojakościowy model z mocnym magnesem. W przeciwnym wypadku kolczyk może zsunąć się z ucha.

Klipsy i nausznice — czy warto się na nie zdecydować?

Klipsy to kolczyki, które w dawnych czasach nosiły eleganckie panie chcące podkreślić swoją kreację i nadać jej wyjątkowego charakteru. Obecnie, klipsy na stałe zagościły zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na wystawną kolację, czy planujesz spotkanie ze znajomymi, założenie klipsów jest jak najbardziej odpowiednim pomysłem. Ponadto, aby je nosić, nie trzeba przekłuwać uszu — mechanizm klipsów polega na obustronnym ściskaniu ucha. Zastanawiasz się pewnie, czy takie rozwiązanie nie jest bolesne. Tradycyjne klipsy faktycznie powodowały pewien dyskomfort. Mocno naciskały na płatek ucha, przez co nie były wygodne podczas noszenia. Jednak te obecnie produkowane nie sprawiają takich kłopotów. Na szczególną uwagę zasługuje bogata różnorodność klipsów. Ich producenci proponują coraz to nowsze wzornictwo oraz kolorystykę. Niektóre z nich posiadają nawet kamienie szlachetne, które niewątpliwie dodają elegancji. Tak szeroki wybór sprawi, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Kolejnym rodzajem kolczyków, który zasługuje na uwagę jest nausznica. One również dostępne są w wersji, która nie wymaga przekłuwania uszu. Taką nausznicę wystarczy wsunąć na płatek ucha bądź chrząstkę i zacisnąć. Zarówno Panie, jak i Panowie mogą wybierać spośród wielu nausznic, które różnią się od siebie kolorem oraz dodatkowymi ozdobami, np. łańcuszkiem. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wśród osób, które nie chcą, bądź nie mogą przekłuć chrząstki. Kolczyki tego typu są wygodne w noszeniu. Z tego względu decyduje się na nie coraz więcej osób, którym zależy na ładnej prezencji bez konieczności przekłuwania uszu.

Kolczyki na uszach — czy warto?

Kolczyk na ucho stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych kolczyków. Decydując się na te pierwsze, możesz poeksperymentować ze swoim wyglądem, bez konieczności wykonywania piercingu. Ten zabieg wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale i pewną opłatą. Dlatego, jeśli wciąż wahasz się, czy kolczyki są dla Ciebie, możesz zdecydować się na takie, które nie wymagają przekłuwania uszu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda osoba będzie mogła podjąć decyzję, czy warto przekłuwać uszy, czy też nie.