Kłos fryzura rządzi latem. Zainspiruj się

Wiatr znad morze, uprał oraz słońce. To coś co kochamy. Jednak takie warunki dla naszych włosów nie są zbyt łatwe. Jeśli chcemy wyglądać modnie, a jednocześnie zadbać o swoje włosy, to postawmy na różnego rodzaju warkocze czy też plecionki. Obecnie kłos fryzura to najmodniejszy warkocz na sezon wiosna/lato.

Prawdziwy sztos

Ostatnio warkocze biją prawdziwe rekordy popularnością. Warto zwrócić uwagę na kłos fryzura, która jest także nazywana fishtail braid. Tenże warkocz jest bardzo ciekawy oraz bez najmniejszego problemu zrobimy w domu taką fryzurę samodzielnie. Warto zainspirować się fryzurami w domu.

Kłos jest idealną fryzurą na lato, szczególnie jeśli mamy długie włosy. A czemu? Ponieważ zaplatanie włosów w upał to świetny pomysł. Związane oraz zaplecione włosy się nie przyklejają do szyi spoconej, pleców czy też policzków. W takowej fryzurze po prostu jest znacznie wygodniej i co najciekawsze chłodniej. Kilka jest nie zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ związane mocno włosy i to na czubku głowy są niezmiernie napięte. Przez to się mogą zacząć łamać oraz kruszyć, nie wspominają o samych odkształceniach czy też bólach głowy. Plecionki się sprawdzają lepiej. Włosy się nie majtają, ale także nie są napięta (jeśli nie zapleciemy ich za mocno). Wieczorem należy je rozpuścić i będą lekko falowane. Wystarczy je dodatkowo spryskać teksturyzującym sprayem. Tym samym mamy beach waves gotowe.

Włosy zaplecione są także mniej narażone na działanie negatywne promieni słonecznych. A to dosyć istotne, ponieważ słońce osłabić może sam kolor pasm, doprowadzić do matowienia, a nawet też osłabienia oraz także przesuszenia. Kłos wygląda niezmiernie ciekawe.

Prawda jest także, że kłos daje nam wiele możliwości. Możemy go pleść na dole czy też przy samym czubku naszej głowy. Może on być „uporządkowany” czy też w stylu boho bądź też tak zwany oszukany. Wówczas zachwyca nas swoją objętością.

Prawdziwy hit na wakacje

Na wakacje idealnie zdecydowanie będzie wyglądać kłos właśnie w stylu boho. Charakteru letniego tejże fryzurze dodadzą także dodatki modne, jak opaski, chusty czy też spinki. W kłos nie musimy zaplatać także całych włosów. Taka plecionka daje nam sporo możliwości i fajnie się komponuje z przeróżnymi dodatkami.

Aby fryzura wyglądała nienagannie, to musimy zadbać o kondycję odpowiednią włosów. W lat poleca się szczególnie szampony nawilżające, a samą wisienką na torcie będą lekkie nabłyszczające kosmetyki, które pasmom dodadzą nieco subtelnego blasku. Można także w tym temacie poradzić się swojego fryzjera.