Kim jest Zendaya?

Zendaya jest wschodzącą gwiazdą Hollywood. W ubiegłym roku została najmłodszą wśród laureatek nagrody Emmy. Otrzymała ją za rolę Rue w serialu o tytule „Euforia”. Dowiedzmy się kim jest ta urocza kobieta. Ile ma lat? Gdzie zagrała? Skąd pochodzi?

Najważniejsze informacje

Zendaya urodziła się w Oakland w Stanach Zjednoczonych w dniu 1 września 1996 roku. Jej imię w języku shona oznacza bezpośrednio w podzięce? Od dzieciństwa Zendaya się obraza w świecie showbiznesu, a więc była wręcz skazana na aktorstwo.

Zanim jednak została aktorką była modelką dziecięcą. Później przyszedł czas na przygodę z tańcem. Dzięki temu w roku 2010 zadebiutowała na małym ekranie w serialu pod tytułem „Taniec rządzi”. Później chwyciła za mikrofon i wydała singiel „Swag It Out”. Na album debiutancki trzeba było jednak poczekać aż do roku 2013, gdy trafił do sprzedaży album „Zendaya”. Album ten był promowany przez singiel „Replay”. Wzięła także udział w edycji amerykańskiej „Tańca z gwiazdami”.

Równocześnie dziewczyna kontynuowała karierę telewizyjną. W roku 20212 razem z Bellą Thorne zagrała w filmie disneyowskim „Nie-przyjaciele”. Była później gwiazdą takiej produkcji jak Zaplikowani” czy też serialu pod tytułem „Nastoletnia Agentka”.

Produkcje doroślejsze

Przyszedł następnie czas na produkcje nieco doroślejsze. W ten sposób w roku 2017 zagrała najpierw MJ w „Spider-Man: Homecoming”, a później znalazła się w obsadzie „Króla rozrywki”. W tej produkcji udzielała się głównie na dźwiękowej ścieżce. Teraz Zendaya jest gwiazdą serialu dosyć kontrowersyjnego HBO pod tytułem „Euforia”. Wciela się tutaj w postać Rue Bennett młodej narkomanki. Wielu krytyków teraz już wróży jest bardzo dużą karierę, a swój talent potwierdzi z pewnością w filmie „Diuna”. W roku 2020 Zenadaya została laureatką najmłodszą Emmy w kategorii najlepsze pierwszoplanowa aktorka (oczywiście za rolę Rue w serialu „Euforia”).

Młoda kobieta przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, że jest to średni czas na świętowanie, ale zaznaczyła, że jest nadzieja w młodych ludziach. Zauważyła także, że zdaje sobie sprawę, że serial „Euforia” nie zawsze jest najlepszym przekładem tego, ale jest ogromna nadzieja. Zwróciła się także do swoich rówieśników, którzy w tej samej branży pracują. Powiedziała do nich, że ich widzi i zawsze podziwia.

Musimy przyznać, że będziemy obserwować tę młodą utalentowaną kobietę. Na pewno jest co podziwiać, a co więcej tak naprawdę jej kariera dopiero teraz się rozpoczyna i jeszcze nieraz o niej usłyszymy.