Kim jest Sanah? [wiek, wykształcenie, chłopak]

"Zdjęcie: flickr.com | Autor: Kamil Kulawik | Licencja: CC BY-SA 2.0"

Sanah to pseudonim artystyczny Zuzanny Jurczak, która jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu quality pop. Sprawdźcie, co wiemy o życiu tej młodej piosenkarki.

Kim jest Sanah?

Zuzanna Jurczak urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie.

Sanah – Wyszktałcenie

Gdy miała cztery lata, zaczęła uczyć się gry na skrzypach. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej, uczęszczając w latach 2004-2013 do Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W piątej klasie szkoły podstawowej rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Edukację muzyczną kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Następnie uczęszczała do klasy skrzypiec na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W czerwcu 2019 roku obroniła tam pracę licencjacką, a dwa lata później uzyskała magisterium w zakresie instrumentalistyki.

Sanah – Kariera

Swoje pierwsze utwory zaczęła pisać, gdy miała 9 lat.

Z okazji świąt otrzymała od rodziców prezent w postaci kilku godzin w studio nagraniowym. Tam została dostrzeżona i dzięki temu udało jej się podpisać kontrakt z wytwórnią Magic Records. Zaczęła nagrywać pierwsze utwory i w 2019 roku założyła kanał na YouTube, na którym zaczęła publikować własne piosenki wraz z teledyskami. Jeszcze w październiku tego samego roku wydała mini-album, na którym znalazło się jej 7 utworów. Bardzo szybko okrzyknięto ją objawieniem roku, a jej popularność rosła w lawinowym tempie.

W maju 2020 Sanah wydała debiutancki album – „Królowa dram”, który w pierwszym tygodniu po premierze zdobył szczyt listy OLiS. Wydawnictwo to sprzedając się w liczbie ponad 120 tys. egzemplarzy, pokryło się poczwórną platynową płytą.

W maju 2021 ukazał się drugi album młodej artystki pt. „Irenka”, który również pokrył się poczwórną platyną.

Sanah – Życie prywatne

Artystka niechętnie udziela informacji na temat swojego życia prywatnego. Ciekawostką jest to, że podczas Polsat SuperHit Festiwal fani na jej palcu dostrzegli pierścionek zaręczynowy. Kto jest wybrankiem jej serca i kiedy możemy spodziewać się ślubu? W sieci już krążą plotki, iż ceremonia ma odbyć się w przyszłym roku.

Chcesz się dowiedzieć więcej o artystce?

Przeczytaj koniecznie: Życiorys Sanah

Jeśli interesują Cię życiorysy innych wokalistów – zobacz: Biografie sławnych piosenkarzy