Kim jest Radosław Kotarski? [książki, żona, Instagram]

Radosław Kotarski to polski dziennikarz i przedsiębiorca znany głównie z kanału Polimaty na YouTube. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem. Sprawdźcie, co jeszcze o nim wiemy.

Kim jest Radosław Kotarski?

Radosław Kotarski urodził się 9 stycznia 1986 w Zielonej Górze. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował również historię na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2011–2013 prowadził przedsiębiorstwo importujące towary z Chin, głównie materiały reklamowe: smycze i breloczki. Obecnie jest właścicielem wydawnictwa Altenberg, pod którego szyldem wydaje również książki swojego autorstwa. Jest także prowadzącym i reżyserem programu Podróże z historią tworzonego dla TVP2 oraz współzałożycielem sieci partnerskiej LifeTube, skupiającej twórców materiałów na Youtubie.

Kotarski zdobył popularność, tworząc popularnonaukowy kanał na YouTube Polimaty. Pierwszy odcinek pt. Dama z gronostajem doczekał się ponad 490 tys. odsłon do 2019 roku. Kotarski w swoim programie porusza głównie zagadnienia związane z historią, językoznawstwem, biologią, psychologią, sztuką i medycyną. Do 2017 kanał Polimaty został wyświetlony w serwisie YouTube ponad 50 milionów razy i miał ponad 464 tys. stałych subskrybentów. Od siedemnastego odcinka Kotarski wprowadził dodatkową serię Polimaty Plus, w którym odpowiada na pytania widzów.

Ogólnopolska popularność zapewniła mu też udział w reklamach Banku Millenium, dla którego tworzy również krótkie filmy edukacyjne na temat finansów – Millematy.

Radosław Kotarski — życie prywatne

Radosław Kotarski jest synem Jerzego Kotarskiego, który w latach 2014–2016 był prezesem klubu Stelmet Zielona Góra. Matka Krystyna jest nauczycielką. Ma brata Andrzeja.

Od 2014 żonaty jest z Nataszą, z którą współpracuje przy tworzeniu materiałów wideo. W 2016 roku urodził im się syn — Borys.

Radosław Kotarski — ciekawostki

W 2021 Radosław Kotarski zaoferował na aukcję WOŚP własną książkę w pakiecie z czerwonym Ferrari! Aukcja stała się hitem i przebiła popularnością nawet koszulkę od Roberta Lewandowskiego.

Radosław Kotarski — Instagram

Radosław Kotarski prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @radekkotarski. Obserwuje go 80,4 tysięcy użytkowników.