Kim jest Pola Raksa?

O jej urodzie śpiewał zespół Perfect. Pola Raksa uznawana była za jedną z Polek najpiękniejszych. Przeszła do historii jako bardzo dzielna Marusia z „Czterech pancernych”. Zniknęła z ekranów nagle, będąc u samego szczytu popularnością.

Nie marzyła o aktorskiej karierze

Pola Raksa nie marzyła o aktorskiej karierze. W zawodzie się znalazła w zasadzie przypadkiem. Pewnego dnia w mlecznym barze została wypatrzył ją jeden z dziennikarzy. Dzięki zdjęciowej sesji w tygodniu o nazwie „Dookoła świata” zagrała rolę Wandy w adaptacji Kornela Makuszyńskiego „Szatana z siódmej klasy”. U boku Zbigniewa Cybulskiego pojawiła się w formie „Ich dniu powszednim”.

Pomimo bardzo bogatego dorobku teatralnego oraz kinowego, Pola Raksa raczej jest kojarzona z jedną serialową rolę. Jest to piękna Marusia z filmu „Czterech pancernych”. Występ w serialu dał jej sporą popularność, jednak jej przykleił etykietę, której nie udało się nigdy jej pozbyć.  Po zakończeniu serialu Pola Raksa przez kilka lat poświęciła się rodzinie i narodzonemu synkowi w roku 1967. Małżeństwo Poli Raksy oraz Andrzeja Kostenki przetrwało jedynie sześć lat. Po zakończeniu Pola nigdy już nie wyszła za mąć. Jednak plotkowało się w kuluarach o jej związku z Bogusławem Lindą.

Powtórne pojawienie się na ekranie

Po dłuższej przerwie zawodowej Pola Raksa pojawiła się w roku 1993 w filmie pod tytułem „Uprowadzenie Agaty”. W roku 1995 pojawiła się na koncercie zespołu Perfect. Muzycy ją namówili, aby się zgodziła wyjść na scenę podczas wykonania tytułu „Autobiografia” Pola Raksa weszła na scenę i została obdarowana sporym bukietem kwiatów. Wówczas zgromadzona publiczność odśpiewała pieść „Deszcze niespokojne”.

Pola jednak nie okazała się jej wielkim powrotem do zawodu, a raczej pożegnaniem się z aktorstwem. Obecnie Pola Raksa raczej unika mediów oraz nie udziela się publicznie. Jedynie wiadomo, że po zmianie zawodu zajęła się modą, projektowaniem kostiumów teatralnych oraz strojów.

Pomimo tego, że odsunęła się w cień, to wciąż o niej pamiętamy. Chętnie oglądamy ją w wielu dawnych filmach i serialach. To naprawdę zdolna i utalentowana kobieta. Z dużym zainteresowaniem śledzimy pewne wypowiedzi aktorki i doszukujemy się nowinek. Musimy jednak pamiętać o tym, że portale plotkarskie raczej nie są dobrym źródłem. Często przedstawiają nieprawdziwe informacje.

Liczymy na to, że Polę Raksę zobaczymy jeszcze na scenie i zrobi się znów o niej głośno. Nie bierzemy pod uwagę innej ewentualności. Póki co musimy się zadowolić jej projektami ubrań, które naprawdę są zjawiskowe.