Kim jest Piotr Rogucki?

Piotr Rogucki jest polskim wokalistą oraz autorem tekstów oraz piosenek. Co więcej jest to także aktor oraz osobowość telewizyjna. Rozpoznawalność oczywiście mu przyniosła działalność w zespole Coma, jak i także solowe aktywności. Piosenkach także pełnił posadę jurora w muzycznym show – Music Be the Music. Tylko muzyka. Jest także członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

Życiorys oraz kariera

Piotr Rogucki urodził się w dniu 5 maja 1978 roku w Łodzi. Swoją artystyczną działalność rozpoczął od aktywności w zespole Coma, który powstał z inicjatywy Tomasza Stasiaka oraz Dominika Witczaka. Poza samą działalnością w zespole Piotr Rogucki pracował wytrwale na swoje nazwisko. Między innymi występował na polskich festiwalach oraz przeglądach.

Podczas kilku z nich otrzymał także wyróżnienia oraz nagrody, zarówno jako wokalista formacji Coma oraz solista. W roku 2001 Piotr Rogucki zajął II miejsce na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki Kraków. Wygrał także Wrzosowisko, Oranżerię, Spotkania Zamkowe oraz Piostury w Olsztynie. Razem z zespołem Coma w roku 2004 wydali pierwsze wydawnictwo formacji, które zatytułowane zostało „Pierwsze wyjście z mroku”. Dotarło ono do siódmego miejsca na polskiej liście sprzedaży. Kolejne lata to produkcja następnych płyt oraz ich wydawanie. Wpłynęło ono oczywiście popularność zespołu wśród fanów rocka oraz pozwoliło im zdobyć kilka płyt platynowych czy też złotą certyfikację.

Piotr Rogucki jako solista wydał album debiutancki o tytule „Loki – wizja dźwięku”. Kolejnym wydawnictwem Piotra Roguckiego było 95-2003. Oprócz licznych muzycznych aktywności Piotr Rogucki także pracował jako aktor. Możemy go podziwiać w takich produkcjach jak: Gotowi na wszystko, Komisarz Alex, Miasto 44, To nie koniec świata, 2XL, Lekarze, Misja Afganistan, Hotel 52, Skrzydlate świnie, Czas honoru, Oficerowie oraz Syzyfowe prace. W roku 2014 wokalista otrzymał nagrodę na oficjalnej gali Antyradia, w kategorii Polski Wokalista Rocku. W roku 2017 Piotr Rogucki razem z Brodką oraz Tomaszem Organkiem występował także w ramach projektu Męskie Granie.

Prywatne życie Piotra Roguckiego

Śmiało możemy powiedzieć, że Piotr Rogucki jest jedną z tych gwiazd, które starają się jak mogą chronić swoją prywatność. Dlatego nie wiemy zbyt dużo o jego życiu prywatnym. Wiemy, że piosenkarz ma żonę, z którą się doczekał córki oraz synka.

Pozostaje nam obserwować twórczość Piotra Roguckiego. Na pewno jeszcze wieloma utworami, tekstami oraz rolami nas zaskoczy. Czekamy z niecierpliwością.