Kim jest Mary Komasa? [Instagram, mąż, rodzina]

Mary Komasa, zadebiutowała w 2015 roku. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski Lost Me oraz Oh Lord prezentowane były na platformie medialnej Nowness, a pisały o nich m.in. francuski portal magazynu Vogue czy brytyjski Dazed and Confused. Sprawdź, co jeszcze wiemy o artystce.

Kim jest Mary Komasa?

Mary Komasa, właściwie Maria Wiktoria Komasa-Łazarkiewicz, urodziła się w 1985 roku w Poznaniu. Ma wykształcenie muzyczne – w warszawskim liceum muzycznym grała na fortepianie, organach i klawesynie.

Jeszce przed 20. urodzinami zdecydowała się przenieść tymczasowo do Paryża, gdzie uczyła się śpiewu operowego. Bywała również modelką i współpracowała z domem Rue du Mail.

W listopadzie 2009 zaśpiewała podczas pokazu mody Macieja Zienia, który odbył się w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Autorem muzyki do utworu był jej mąż – Antoni Łazarkiewicz.

Artystka wraz z małżonkiem ma na koncie również pracę przy ścieżkach dźwiękowych do filmów Janosik. Prawdziwa historia, Powrócić w twe ramiona (2010) oraz serialu Głęboka woda. Utwór I Bugged Your Brain trafił na ścieżkę tej ostatniej produkcji.

Mary Komasa zadebiutowała dopiero w końcu marca 2015 roku. Długo dopracowywana płyta Mary Komasa powstała w berlińskim analogowym studiu LowSwing. Piosenki skomponował jej mążz. Oprócz niego na płycie słychać muzyków niemieckich, w tym znanego ze współpracy z Julią Marcell basistę Sloweya Thomsena.

Mary Komasa — życie prywatne

Mary Komasa pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojciec – Wiesław Komasa to znany aktor i pedagog w warszawskiej PWST. Matka – Gina Komasa kierowała rozrywką w telewizji publicznej i śpiewała gospel. Starszy brat – Jan Komasa należy do najważniejszych reżyserów pokolenia 30-latków. Szymon, – brat bliźniak artystki, jest śpiewakiem operowym, uczył się w renomowanej Juilliard School w Nowym Jorku. Młodsza siostra – Zofia projektuje ubrania, współpracowała m.in. z Janem przy Mieście 44.

Z kolei jej mąż – Antoni Łazarkiewicz skomponował muzykę m.in. do filmów Boisko bezdomnych, W ciemności czy Miasto 44. Para na co dzień mieszka w Berlinie.

Mary Komasa — Instagram

Artystka prowadzi na konto na Instagramie pod nazwą @marykomasa. Obecnie obserwują ją 22,2 tysiące użytkowników.