Kim jest Klaudia Szafrańska? [wiek, Instagram, mąż]

Klaudia Szafrańska to polska piosenkarka, współzałożycielka zespołu Xxanaxx. O dziewczynie zrobiło się głośno za sprawa udziału w programie X Factor, ale największy rozgłos przyniósł jej występ w teledysku jednego z najbardziej popularnych raperów w Polsce — Quebonafide. Co jeszcze wiemy o Klaudii Szafrańskiej?

Kim jest Klaudia Szafrańska?

Klaudia Szafrańska w 2020 roku skończyła 24 lata. Artystka pochodzi z Konina, a muzyką jest jej pasją już od wielu lat.

Po raz pierwszy usłyszano o niej za sprawą programu X Factor, gdzie pod okiem Tatiany Okupnik udało jej się zajść naprawdę daleko. Przez widzów typowana była nawet na faworytkę wygranej. Ostatecznie nie udało się jej zwyciężyć.

Kolejny rozgłos przyniósł jej udział w teledysku Quebonafide, czyli jednego z najbardziej popularnych raperów w Polsce. Również w utworze Candy wykonuje jedną zwrotkę. Współpracowała również z Kalim, PlanBe, Sariusem oraz Mariką.

Klaudia Szafrańska wraz z Michałem Wasilewskim założyła zespół Xxanaxx, który nazwę wziął od leku na uspokojenie.. Artyści spotkali się w 2012 roku w Warszawie, gdy Szafrańska po występie w programie X Factor szukała producenta. Ona miała wtedy 18 lat, on 30. Razem wydali cztery albumy studyjne:

  • 2013 – Disappear EP
  • 2014 – Triangles
  • 2016 – FWRD
  • 2018 – Gradient.

W 2019 roku artystka wzięła ślub z aktorem JózefemPawłowskim, znanym z seriali Miasto 44, Belfer czy Diagnoza.

Klaudia Szafrańska — Instagram

Klaudia Szafrańska posiada konto na Instagramie pod nazwą @laboleth. Jej aktywność śledzi tam ponad 53 tysiące użytkowników.