Kim jest Katarzyna Jungowska? Czy swoją sławą przebije znaną matkę?

Katarzyna Jungowska to polska reżyserka i scenarzystka, która z filmem związana jest praktycznie od urodzenia. Pierwszy raz na ekranie pojawiła się, mając zaledwie 6 lat. Zagrała w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Bez Końca”. Główną rolę powierzono jej matce — Grażynie Szapołowskiej.

Kim jest Katarzyna Jungowska?

Katarzyna Jungowska urodziła się 29 czerwca 1978 roku w Warszawie. Jest córką aktorki Grażyny Szapołowskiej oraz biznesmena Andrzeja Jungowskiego. Ukończyła Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie.

Z filmem związana jest od urodzenia. Pierwsze kroki stawiała jako 6-latka u boku matki, w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Bez Końca”. Potem grała jeszcze kilkakrotnie, m.in. w „Panu Tadeuszu” oraz w serialu „Pierwsza miłość”. Zanim odnalazła się po drugiej stronie kamery, studiowała biznes i administrację w USA. Za film „Popatrz na mnie” była nominowana do nagrody „Konkurs młodego kina” w kategorii scenarzysta i reżyser. W filmie zagrali m.in. Ewa Szykulska i Maciej Stuhr.

W styczniu 2012 Katarzyna Jungowska pojawiła się sądzie, gdzie zeznawała w procesie, jaki jej matka — Grażyna Szapołowska — wytoczyła Teatrowi Narodowemu o przywrócenie do pracy. Czy obiecują reżyserka przebije sławą znana matkę?

Prywatnie Jungowska jest mamą nastoletniej córki, z którą mieszka pod Warszawą.