Kim jest Joanna Najfeld?

Joanna Najfeld jest polską dziennikarką, działaczką katolicką, publicystką, a z wykształcenia anglistką. Prywatnie jest żoną Wojciecha Cejrowskiego.

Poglądy

Joanna Najfeld jest znana z tego, że występuje w obronie moralności katolickiej, instytucji Kościoła katolickiego oraz tradycji. Według zwolenników jej oraz także katolickiej pracy reprezentuje bardzo konserwatywny feminizm pro-life. Za to, jak i także za poglądy na kwestie homoseksualizmu, aborcji oraz godności kobiety jest często krytykowana przez środowiska LGBT oraz przez środowiska feministyczne. Pomimo tego sama deklaruje, że jest feministką.

Działalność Joanny Najfeld

Joanna Najfeld to współorganizatorka kampanii przeciwko samej redakcji „Machiny”. Dziennikarze w roku 2006 na okładce umieścili twarz Madonny, która była wklejona do welonu należącego do Matki Boskiej Częstochowskiej. Publikacja ta spotkała się także z potępieniem Rady Etyki Mediów. Sama taktyka polegająca na „głosowaniu portfelami”, która została zaproponowana przez organizatorów akcji przeciwko magazynowi „Machinie”, przyczyniła się chociażby do rezygnacji z reklamowania się w tym czasopiśmie między innymi firmy Philips oraz Orange. Była wcześnie między innymi prasowym rzecznikiem KoLiber oraz także współorganizatorką Marszu dla Życia i Rodziny w roku 2006. Związana jest również ze środowiskiem Fronda.

Publikacje oraz proces

W roku 2008 razem z Tomaszem Terlikowskim wydała książkę pod tytułem „Agata. Anatomia manipulacji”, która dotyczyła przerwania ciąży, której dokonała czternastolatka z Lublina.

W lutym 2009 roku Joanna Najfeld oskarżona została przez Wandę Nowicką o pomówienia na antenie TVN24. Chodzi o oskarżenie, że Nowicka znajduje się na liście płac providerów aborcji oraz antykoncepcji. Pojednawcze posiedzenia były odraczane i to kilkukrotnie z powodu nastawienia się bezpośredniego oskarżycielki, rozprawy się toczyły za drzwiami zamkniętymi. Na szesnastej rozprawie, która miała miejsce w dniu 12 września 2011 roku, Joanna Najfeld uniewinniona została od zarzutu domniemanego zniesławienia. Sam przebieg procesu oraz uzasadnienie wyroku pozostają tajne.

Prywatne życie

Joanna Najfeld jest prywatnie żoną podróżnika – Wojciecha Cejrowskiego. Według wszelkich doniesień polskiej pracy para zawarła kościelny ślub pod koniec miesiąca kwietnia w 2010 roku w Pelplinie. Jednak natomiast według samego rejestru ślubów w stanie Teksas para także wzięła ślub w Dallas w dniu 23 września 2011 roku.

Będziemy przyglądać się dalej tej parze oraz ich działalności.