Kim jest Igor Walaszek? [wiek, Instagram, utwory]

Igor Walaszek jest jedna z gwiazd 11. edycji Męskiego Grania, gdzie wystąpił u boku Darii Zawiałow i Błażeja Króla. Wiele fanów muzyki elektronicznej może kojarzyć go z duetu Bass Astral x Igo. Co wiemy o artyście? Jak zaczęła się jego kariera? Ile ma lat i czy ma dziewczynę? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, znajdziecie poniżej.

Kim jest Igor Walaszek?

Igor Walaszek urodził się 16 lipca 1992 roku. Artysta pochodzi z Krakowa, gdzie skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną.

W 2015 wraz z producentem Kubą Traczem założył duetu Bass Astral x Igo. Zespół znany jest z łamania konwenansów w muzyce elektronicznej. Na koncie mają takie przeboje jak m.in. It’s only emotion, Perfect Moment czy Feeling Exactly. Bass Astral x Igo zdobył ogromną popularność, a bilety na ich koncerty wyprzedają się w błyskawicznym tempie.

Artyści współpracowali również jeszcze przed założeniem zespołu. W 2009 roku w Krakowie powstał zespół Clock Machine, w którego skład wchodzili obaj muzycy. Igor Walaszek w Clock Machine został po dziś i jest odpowiedzialny za wokal, natomiast Kuba Tracz odszedł w czerwcu 2017 roku. Zespół na swoim koncie ma takie single jak Prognozy, Noc czy She’s got it. Specjalizuje się w tradycyjnym rocku z domieszką funku.

W 2016 roku Walaszek razem z Filipem Jarzęckim założył wytwórnię muzyczną o nazwie Iglo Records.

W 10. edycji Męskiego Grania artysta razem z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim i Organkiem wykonał singiel Sobie i Wam, promujący trasę koncertową. Rok później został gwiazdą Męskiego Grania. Razem z Błażejem Królem i Darią Zawiałow wykonał singiel Świt, promujący koncert online.

W 2020 Igor Walaszek był gościem w programie „Kuba Wojewódzki”. Na słynnej kanapie zasiadł razem z twórcą internetowym, Frizem (Karol Wiśniewski).

Igor Walaszek — życie prywatne

Artysta chroni swoją prywatność i odpowiada jedynie na pytania związane z jego karierą i życiem zawodowym. Nie wiadomo, czy Igor Walaszek ma dziewczynę.

Igor Walaszek — Instagram

Igor Walaszek prowadzi konto na Instagramie pod nazwą igorwalaszek. Obecnie muzyka obserwuje ponad 33,2 tys. osób.