Kim jest Helena Bonham Carter?

Helena Bonham Carter jest popularną brytyjską aktorką oraz także arystokratką. Jej znana zarówno z ról w niezależnych oraz niskobudżetowych filmach artystycznych, jak i także w wielkich super produkcjach kinowych. Była nominowana dwukrotnie do Oscara. Dokładnie za rolę w filmie „Jak zostać królem” oraz w filmie „Miłość i śmierć w Wenecji”. Ma także w swoim dorobku nagrodę BAFTA.

Świetna aktorka

Helena Bonham Carter urodziła się w Londynie, dokładnie w dniu 26 maja 1966 roku. Pochodzi z niezwykle wpływowej rodziny brytyjskiej o korzeniach arystokratycznych. Jej pradziadek był premierem brytyjskim. Z kolei ojciec bardzo wpływowym dyrektorem banku. Zaś prababka była pierwszą kobietą, która stała się liderką brytyjskiej Liberalnej Partii.

Pomimo pochodzenia swojego oraz także znakomitej finansowej sytuacji, młoda Helena miała bardzo trudne dzieciństwo. Już jako mała dziewczynka przeżyła nerwowe załamanie. Kobieta poprzez swoje długi znajdowała się pod opieką lekarza psychiatry. Ojciec dziewczynki kilka lat po tym doznał wylewu oraz w związku z tym utracił wzrok oraz był częściowo sparaliżowany.

Rodzinne przeżycia dosyć dramatyczne ukształtowały mocno tę młodą kobietę. Dziewczyna uczyła się samodzielności. Okazało się to w jej dalszej karierze kluczowe. Tak naprawdę to w wieku siedemnastu lat jej kariera się rozpoczęła na dobre.

W jakich filmach zagrała?

W roku 1983 zadebiutowała w filmie kostiumowym o nazwie „A Parrern od Roses”. Po występie tym kobieta otrzymała następne propozycje. Jedną z nich była bardzo dużą rola w nieziemsko ważnym filmie Jamesa Iyory’ego o tytule „Pokój z widokiem”. Film ten przyniósł jej bardzo dużą popularność. Rok później zagrała w „Lady Jane”. Świetne recencje zapewniły bardzo szybki rozwój kariery. Pojawiła się nawet w kilku odcinkach serialu „Miami Vice”. Zagrała tutaj narkomankę.

Filmów tych naprawdę była cała masa. Nie da się ukryć, że jesteśmy pod wrażeniem ten bogatej bibliografii. Helena jest przykładem na to, że naprawdę można przeżyć w swoim życiu wiele przykrych doświadczeń, ale pomimo tego zrobić spora karierę i to tak okazałą. Jeśli mamy wolne wieczory, a brakuje nam tytułów do oglądania, to na pewno warto pochylić się nad filmami i serialami, w których zagrała Helena Bonham Carter. Wówczas mamy pewność, że spędzimy miło wieczór i zobaczymy naprawdę coś dobrego, a nie jakiś film, który okazuje się totalnym nieporozumieniem. Na takie produkcje szkoda nam czasu wolnego, które mamy i tak bardzo mało.

Gdy w obsadzie widnieje Helena Bonham Carter to już wiemy, że będzie to naprawdę dobry film czy też serial.