Kim jest Bogna Sworowska? [wiek, Instagram, dzieci]

Bogna Sworowska uchodzi za jedną z najpiękniejszych Polek, mimo iż nie ukrywa, że korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Przed laty robiła karierę w modelingu w kraju, a także za granicą. Interesuje Cię, jak przebiegała jej kariera i jak wyglądało życie prywatne? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Kim jest Bogna Sworowska?

Bogna Sworowska urodziła się w 1967 roku w Warszawie. Pierwsze kroki w modelingu stawiała w wieku 16 lat, współpracując z domem mody Moda Polska. Szybko stała się jedną z najbardziej cenionych gwiazd. W 1983 wyjechała do Mediolanu.

W 1987 roku wystartowała również w wyborach Miss Polski. Co prawda, nie udało jej się zdobyć tytułu, ale wybrano ją Miss Foto oraz II Wicemiss, dzięki czemu wygrała m.in. wycieczkę do Chicago. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych zgłosiła się do profesjonalnej agencji modelek i zaczęła pracować na amerykańskich wybiegach. Podpisała również kontrakt z agencją modelek w Paryżu. W lutym 1990 pojawiła się na okładce amerykańskiej edycji „Playboya”, zostając pierwszą, i dotychczas jedyną Polką, która tego dokonała.

W 1998 zakończyła karierę modelki i wyjechała do Francji, gdzie pracowała przez dwa lata w biurze architektury dekoracyjnej w dziale marketingu i komunikacji społecznej. W 1998 roku założyła z przyjaciółką agencję public relations. Do Polski wróciła w 1999 roku. Przez pewien czas pełniła funkcję rzecznika prasowego stacji TVN.

Pierwszym partnerem, Bogny Sworowskiej był rosyjski przedsiębiorca o imieniu Siergiej, który zginął na jej oczach miesiąc przed planowanym ślubem. Modelka przez długi czas nie mogła się z tego otrząsnąć. Z kolejnego związku ma syna Ivana. Obecnie jej partnerem życiowym jest grafik i malarz Rafał Olbiński.

Bogna Sworowska — Instagram

Bogna Sworowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @bognasworowska, gdzie jej aktywność śledzi ponad 27 tysięcy użytkowników.