Kim jest Alżbeta Lenska? [Instagram, choroba, dzieci]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alżbeta Lenska napotkała na swojej życiowej drodze wiele przeciwności losu. W udzielanych wywiadach podkreśla jednak, że jest bardzo szczęśliwą i pozytywnie nastawioną do świata osobą. Sprawdź, co wiemy o życiu prywatnym i zawodowym aktorki.

Kim jest Alżbeta Lenska?

Alżbeta Lenska urodziła się 22 sierpnia 1981 roku. Pochodzi z Siemianowic Śląskich. Jej ojciec był znany czeskim muzykiem.

Aktorka ukończyła studia w Stanach Zjednoczonych na kierunku filmowym i teatralnym. Telewidzowie mogli ją poznać dzięki udziałowi w serialach Kryminalni, Pierwsza miłość oraz Ojciec Mateusz. Zagrała również w filmach Lejdis, Kobiety mafii 2 i Kobiety bez wstydu. Przez cały okres kariery wystąpiła także w licznych sztukach teatralnych.

Alżbieta Lenska wzięła również udział w programie Agent i zagrała w kilku reklamach telewizyjnych. Aktualnie pracuje nad książką, w której chce podzielić się swoimi przeżyciami.

Alżbeta Lenska — życie prywatne

Mężem aktorki jest aktor Rafał Cieszyńska. Para pobrała się w 2007 roku. Są niezwykle zgodnym i bardzo kochającym się małżeństwem. Leńska podkreśla, że mężczyzna jest dla niej wielkim wsparciem i może liczyć na niego w każdej chwili. Razem wychowują dwoje dzieci. Starsza córka Zofia urodziła się w 2011 roku, a młodszy syn Antoni przyszedł na świat w roku 2013.

Alżbeta Lenska — choroba

Podczas występu w teatrze, u aktorki doszło do pęknięcia tętniaka mózgu. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji i lekarzom, którzy przeprowadzili u niej skomplikowaną operację, udało się uratować jej życie. Alżbieta Lenska wyznała w jednym z wywiadów, że nawet medycy nie byli pewni do końca, czy przeżyje operację. Po tych wydarzeniach kobieta jeszcze bardziej docenia życie.

Alżbeta Lenska — Instagram

Alżbieta Lenska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @betalenska,. Na chwilę obecną obserwuje ją 108 tysiącami użytkowników.