Kim jest Aleksandra Gajewska? [wiek, kariera, Instagram]

Aleksandra Gajewska to polska działaczka samorządowa, polityk i posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Jest również wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Kobieta zasłynęła jako najmłodsza radna stolicy.

Kim jest Aleksandra Gajewska?

Aleksandra Gajewska urodziła się 22 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Uprawiała koszykówkę, była zawodniczką drużyny SKS 12 Warszawa.

Studiowała stosunki międzynarodowe i dyplomację publiczną w Collegium Civitas w Warszawie. Na studiach pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Koła Stosunków Międzynarodowych — stowarzyszenia działającego pod patronatem Katedry Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas. W ramach tej funkcji działała na rzecz rozwoju zainteresowania naukami społecznymi. Po zakończeniu nauki założyła firmę z branży reklamowej i szkoleniowej.

W 2010 roku była przewodniczącą stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Warszawie, była również działaczką Platformy Obywatelskiej. Podczas kampanii prezydenckiej była odpowiedzialna za współtworzenie ogólnopolskiej akcji profrekwencyjnej „To ważne wybory”. Aktywnie działała też w ramach drugiej edycji akcji „Głosuj bez meldunku”, której celem było przybliżenie Polkom i Polakom zasad głosowania poza miejscem zameldowania.

W wieku 21 lat została wybrana do Rady m.st. Warszawy i tym samym stała się najmłodszą radną w historii stolicy. O reelekcję ubiegała się w 2014 i w 2018 roku, w obu przypadkach skutecznie. W trakcie ostatnich wyborów zyskała poparcie prawie 33 tys. mieszkańców Ursynowa i Wilanowa, ustanawiając tym samym nowy rekord.

Jako radna aktywnie walczyła o tworzenie nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach, podkreślała konieczność wdrażania rozwiązań zmierzających do oczyszczenia powietrza oraz wspierała walkę o tworzenie nowej infrastruktury drogowej i rozbudowę komunikacji miejskiej.

W 2019 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych i uzyskała mandat posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, stając się jedną z najmłodszych posłanek. Otrzymała 10 228 głosów.

Gajewska odegrała niezwykle istotną rolę w kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, gdyż odpowiadała za kontakt z młodymi wyborcami. Po zmianie kandydata Gajewska aktywnie udzielała się w kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, pełniąc funkcję rzecznika i wiceszefa sztabu.

Aleksandra Gajewska – Instagram

Aleksandra Gajewska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @jasnezegajewska. Kobietę obserwuje 8 263 osoby.