Kim jest Adrianna Borek? [mąż, wiek, Instagram]

Adrianna Borek to artystka kabaretowa, która cieszy się dużą sympatią wśród fanów tego rodzaju rozrywki. Jeśli interesuje Cię jej kariera oraz życie prywatne, poniższy artykuł na pewno Ci się spodoba!

Kim jest Adrianna Borek?

Adrianna Borek urodziła się 10 lipca 1982 roku w Krośnie. Występowała w kabarecie Babeczki z Rodzynkiem, obecnie należy do Kabaretu Nowaki, który jest jedną z najbardziej lubianych polskich formacji.

Artystka ma na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień, które zdobyła podczas festiwali kabaretowych, m.in. w Zielonej Górze (Statuetka IceMole za najlepszą rolę żeńską na I Flying Mole Festiwal 2009), Lidzbarku Warmińskim (Honorowe Wyróżnienie za kabaretową indywidualność na XXX Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2209) oraz Dąbrowie Górniczej (Indywidualna Nagroda za najlepszą żeńską kreację aktorską na X Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej DebeŚciaK 2011). Doceniono ją również za najlepszą rolę żeńską podczas Flying Mole Festiwal.

Borek grywa także na deskach polskich teatrów. Na swoim koncie ma również epizodyczną rolę komedii filmowej Zamknięci w celuloidzie (2007). Artystka za swój wzór do naśladowania stawia aktorkę Magdalenę Stużyńską.

Adrianna jest singielką, o czym wspomniała podczas jednego z wywiadów. Kobieta twierdzi, że brak zobowiązań małżeńskich oraz macierzyńskich znacznie ułatwia pracę w trasie.

Adrianna Borek — Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @adriannaborek. Obserwuje ją ponad 14 tysięcy użytkowników.